LISTA STRIJELACA m:tel Prve lige Federacije BiH
Jaganjac Maid
NK Bratstvo
11
Mahmutović Selmir
NK Vis Simm Bau
11
Dizdarević Dino
NK Vis Simm Bau
9
Tatar Kerim
FK Goražde
9
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Kup turnir NS FBiH za pionirke


ŽNK "Mladost" pobjednik prvog Kup turnira za pionirke


U Sarajevu, na terenima sa umjetnom travom stadiona Koševo, u organizaciji NS FBiH i NS/FS BiH završen je dvodnevni Kup turnir za pionirke. Pobjednik prvog Kup turnira za pionirke je ŽNK "Mladost" Nević Polje.

Igračice ŽNK "Mladost" u finalnom susretu, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladale su ŽNK "SFK 2000", a regularni tok utakmice završen je 3:3. 

 

Treće mjesto pripalo je pionirkama ŽNK "Biser" Sarajevo, koje su u utakmici za treće mjesto bile bolje od ŽOFK "Gradina" Srebrenik .

 

Najbolja golgeterka turnira je Medić Merjema iz ŽNK "SFK 2000" Sarajevo, koju je specijalni žiri proglasio i za najbolju igračicu turnira. 

 

Petrović Antonija (ŽNK "Mladost") izabrana je za najbolju vratarku turnira. 

Fair play pehar uručen je ŽOFK "Gradina" Srebrenik. 

 

 

Revija nogometa za najmlađe nogometašice iz Federacije BiH postigla je punu svrhu a to je promocija i afirmacija mladih nogometašica, koje su po prvi put imale priliku da se natjeću u zvaničnim utakmica. 

Ovakav vid turnira i promocije ženskog nogometa u potpunosti je podržan od strane NS/FS BiH, kantonalnih/županijskih saveza te ženskih klubova iz Federacije BiH, a NS FBiH će i u budućnosti nastaviti raditi na afirmaciji i promociji ženskog nogometa, te apelovati na formiranju reprezentacije BiH za pionirke.  

 

Rezultati drugog dana turnira:


GRUPA A

II kolo


ŽNK "Ozren" - ŽOFK "Gradina" 0:3

(Ćosić 2, Fačić)


ŽNK "SFK 2000" - ŽNK "Čelik" 6:0

(Limanović 3, Medić 2, Bečirović)


III kolo


ŽNK "Čelik" - ŽNK "Ozren" 1:1

(Lukić - Devoli)


ŽOFK "Gradina" - ŽNK "SFK 2000" 0:2

(Džaferović 2)



GRUPA B

II kolo


ŽNK "Biser" - ŽNK "Fortuna" 1:1

(Moćević - Omerkić)


ŽNK "Mladost" - ŽNK "Salt City" 5:1

(Strukar 4, Palinić - Muratović)


III kolo


ŽNK "Salt City" - ŽNK "Biser" 0:1

(Osmanović)


ŽNK "Fortuna" - ŽNK "Mladost" 1:4

(Butković - Strukar 2, Palinić 2)


UTAKMICA ZA III MJESTO


ŽOFK "Gradina" - ŽNK "Biser" 0:2

(Ligata, Moćević)


FINALE


ŽNK "SFK 2000" - ŽNK "Mladost" 3:3 (jedanaesterci 4:5)

(Limanović, Džaferović, Medić - Palinić 2, Strukar)


VIŠE FOTOGRAFIJA MOŽETE POGLEDATI NA FACEBOOK STRANICI NS FEDERACIJE BiH


GALERIJA FACEBOOK