LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
10
Vidović Antonio
HNK Orašje
10
Žerić Denis
FK Goražde
9
Bajić Kosta
NK Bratstvo
8
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Završen dvodnevni turnir za pretpionire


NK "Tempo Sport" pobjednik turnira za pretpionire


U organizaciji NS FBiH i NS/FS BiH u Sarajevu, na terenima sa umjetnom travom 09. i 10. 06.2014. godine je odigran dvodnevni turnir pretpionirskih prvaka kantonalnih/županijskih nogometnih saveza.

Na turniru je učestvovalo preko 150 dječaka iz devet ekipa, koje su bile raspoređene u dvije skupine.

 

Pobjednik četvrtog po redu turnira pretpionira je NK "Tempo Sport" Zenica, koji je u finalnom susretu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao HŠK "Posušje".

 

U susretu za treće mjesto sastali su se FK "Sarajevo" i FK "Sloboda", a na kraju susreta slavili su pretpioniri Sarajeva, koji su pobijedili vršnjake iz Tuzle rezultatom 1:0. 

 

Specijalni žiri za najboljeg igrača turnira proglasio je Čičkušić Adina iz FK "Sarajevo", dok je pehar za najboljeg golmana turnira otišao u ruke golmana pobjedničke ekipe Mujezinović Alema. Najbolji strijelac turnira sa tri pogotka je igrač Posušja Galić Vinko.

 

Po završetku turnira svi timovi učesnici na poklon su dobili nogometne lopte sa kojim će reprezentacija BiH igrati na predstojećem Svjetskom prvenstvu u Brazilu, a nagrade najboljim uručili su Eldin Baković- generalni sekretar NS FBiH, Fahrudin Junuzović- član Omladinske komisije NS FBiH, Mirza Trbonja- sekretar za takmičenje NS FBiH, Jasmin Mujadinović- komesar za omladinska takmičenja i Anto Miličević- sekretar u NS FBiH.

 

OPŠIRNIJU FOTOGALERIJU MOŽETE POGLEDATI NA FACEBOOK STRANICI NS FBIH.

 

 

REZULTATI PO GRUPAMA

 

Grupa "A"

1. kolo

 

FK „Sarajevo“ – HNK „Sloga“  1:0

(Čardaković)

 

HNK „Stolac“ – NK „Tempo Sport“ 1:1

(B. Bošković - Šarić)

 

2. kolo

 

HNK „Sloga“ – HNK „Stolac“ 0:1

(Raguž)

 

NK „Mladost“ – FK „Sarajevo“ 1:0

(Omerčević)

 

3. kolo

 

HNK „Stolac“ – NK „Mladost“ 2:0

(B. Bošković 2)

 

NK „Tempo Sport“ – HNK „Sloga“ 4:0

(Subotić, Spahić, Kobilica 2)

 

4. kolo

 

NK „Mladost“ – NK „Tempo Sport“ 0:1

(Subotić)

 

FK „Sarajevo“ – HNK „Stolac“ 1:0

(Rušović)

 

5. kolo

 

HNK „Tempo Sport“ – FK „Sarajevo“ 0:0

 

HNK „Sloga“ – NK „Mladost“ 2:1

(Elez, Matišić - Omerčević)

 

 

 

Grupa "B"

1. kolo

 

NK „Novi Travnik“ – HŠK „Posušje“ 0:0

 

NK „Dinamo“ – FK „Sloboda“ 1:1

(Klaić - Musić)

 

2. kolo

 

HŠK „Posušje“ – FK „Sloboda“ 1:0

(Bašić)

 

NK „Novi Travnik“ – NK „Dinamo“

 

3. kolo

 

NK „Dinamo“ – HŠK „Posušje“ 0:3

(Pirić, Galić 2)

 

FK „Sloboda“ – NK „Novi Travnik“ 1:0

(Antić)

 

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

 

FK "Sarajevo" - FK "Sloboda"  1:0

(Sjenar)

 

 

FINALE

 

NK "Tempo Sport" - HŠK "Posušje" 2:2 (jedanaesterci) 5:4

(Spahić, Hećimović - Galić, Landeka)