LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
10
Vidović Antonio
HNK Orašje
10
Žerić Denis
FK Goražde
9
Bajić Kosta
NK Bratstvo
8
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Revija ženskog nogometa u Sarajevu


ŽNK Iskra pobjednik Turnira NS FBiH za pionirke


U Sarajevu na terenima sa umjetnom travnom 26. i 27.05.2016. godine odigran je Turnir Nogometnog saveza Federacije BIH pod nazivom "Fair-Play dani ženskog nogometa"

Turnir je organizirao Nogometni savez Federacije BiH uz tehnički podršku Nogometnog/fudbalskog saveza BiH.

 

Na Turniru je učestvovalo preko 150 mladih nogometašica iz osam klubova i to: ŽHNK "Čapljina"; ŽNK "Čelik" Zenica, ŽNK "Iskra" Bugojno, ŽN/FK "Mostar", ŽNK "Salt City" Tuzla, ŽNK "SFK 2000" Sarajevo, ŽNK "Tomislav" Tomislavgrad i ŽNK "Troglav 1918" Livno.

 

Revija ženskog nogometa u ovoj godini organizirana je pod parolom "Fair-play dani ženskog nogometa", a za cilj je imala afirmaciju mladih nogometašica i promoviranje Fair-playa kao jedne od osnovnih načela nogometne igre. 

 

Pobjednik Turnira za pionirke u 2016. godini je ŽNK "Iskra" koja je u finalnom susretu rezultatom 5:2 savladala ekipu ŽN/FK Mostar, dok je ŽHNK "Čapljina" bila bolja od ŽNK "SFK 2000" (2:0) u susretu za treće mjesto.

 

Sutkinje i suci Turnir su po prvi put ekipe za Fair-play igru nagrađivane zelenim kartonom, a najviše bodova imala je ekipa ŽN/FK Mostar, kome je i pripala nagrada za Fair-play. 

 

Najbolja golgeterka Turnira bila je Minela Gačanica iz ekipe ŽN/FK Mostar, koja je u četiri utakmice postigla 6 pogodaka. 

 

Žiri sastavljen od svih trenera učesnika Turnira za najbolju vratarku Turnira proglasio je Kristinu Valjan iz ekipe ŽHNK "Čapljina", dok je titula najbolje igračice  pripala Haračić Naida iz pobjedničke ekipe.

 

Pored medalja i pehara za prvo, drugo i treće mjesto, te pehara i statua za Fair-play i najbolje igračice, svi klubovi učesnici su nagrađeni sa nogometnim loptama, a nagrade su uručili Anto MIličević - sekretar za ženski nogomet u NS FBiH, Murat Jaha - koordinator za omladinski nogomet u NS/FS BiH i Eldin Baković - generalni sekretar NS FBiH. 

 

Rezultati po grupama:

 

GRUPA A

I kolo

ŽNK SFK 2000 - ŽN/FK Mostar 1:1

(Šešlija Varvara - Gačanica Minela)

 

ŽNK Troglav 1918 - ŽNK Salt City 1:1

(Mišković Iva - Mujkić Fadila)

 

II kolo

ŽN/FK Mostar - ŽNK Salt City 3:2

(Gačanica Minela 2, Gutošić Hana - Mujkić Fadila, Priganica Alma)

 

ŽNK SFK 2000 - ŽNK Troglav 1918 0:0   

 

III kolo

ŽNK Troglav 1918 - ŽN/FK Mostar 1:2

(Kasalo Klaudija - Čevra Majla, Gačanica Minela)

 

ŽNK Salt City - ŽNK SFK 2000 1:2

(Priganica Alma - Lisica Lejla, Miričić Đina)  

 

GRUPA B

I kolo

ŽNK Iskra - ŽNK Čelik 1:0

(Cetin Ema)

 

ŽNK Tomislav - ŽHNK Čapljina 0:5

(Bakalar Ana 3, Duganžić Gabrijela, Jelčić Maja)

 

II kolo

ŽNK Čelik - ŽHNK Čapljina 0:5

(Duganžić Gabrijela 3, Šimić Franćeska,  Vego Rahela)

 

ŽNK Iskra - ŽNK Tomislav 1:1

(Forić Mevlida - Velagić Đula)

 

III kolo

ŽNK Tomislav - ŽNK Čelik 2:1

(Velagićć Đula 2 - Dizdarević Amina)

 

ŽHNK Čapljina - ŽNK Iskra 0:2

(Behrem Sabina 2)

 

UTAKMICA ZA TREĆE MJESTO

 

ŽNK SFK 2000 - ŽHNK Čapljina 0:2

(Vego Rahela 2)

 

FINALE

 

ŽN/FK Mostar - ŽNK Iskra 2:5

(Forić Mevlida 2, Cetin Ema, Redžić Enisa, Redžić Edisa - Gačanica Minela 2) 

 

OPŠIRNIJU FOTOGALERIJU MOŽETE POGLEDATI NA ZVANIČNOJ FACEBOOK STRANICI NOGOMETNOG SAVEZA FEDERACIJE BiH.