LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
10
Vidović Antonio
HNK Orašje
10
Žerić Denis
FK Goražde
9
Bajić Kosta
NK Bratstvo
8
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Obavijest za suce i kantonalne/županijske nogometne saveze


Polaganje ispita za zvanje Entitetski sudac 10.05.2017. godine


Komisija za suce i suđenje Nogometnog saveza Federacije BiH utvrdila je termin polaganja pismenog dijela ispita za sticanje zvanja Entitetski sudac.

Pismeni dio ispita za sticanje zvanja Entitetski sudac održat će se u srijedu 10.05.2017. godine sa početkom u 14:00 sati u hotelu „Senad od Bosne“ u Lukavcu.

 

Teoretski dio ispita provodi se prema članu 37. Pravilnika o sudijama i suđenju NS/FS BiH, a sastoji se iz pismenog i usmenog dijela provjeravanja kandidata iz Pravila nogometne igre, Propisa NS/FS BiH i Odluka Internacionalne Fudbalske Asocijacije BOARDa.

 

Ispit se sastoji iz:

 

a)    pismenog zadatkaobrade zadane teme iz Pravila igre koja se radi jedan školski sat (45 minuta)

b)   pismenog testa od 20 pitanja u trajanju od 45 minuta

c)    usmeni dio ispita sastoji se iz provjere znanja iz Pravila nogometne igre, odluka I.F.A. BOARDa, Statuta i drugih propisa NS/FS BiH.

 

Smatra se da kandidat koji ne izradi pismeni zadatak i ne odgovori pozitivno na minimalno 16 od 20 pitanja, nije položio ispit i ne poziva se na usmeni dio ispita.

 

Shodno usvojenom budžetu Panela za sprovođenje UEFA sudačke konvencije kandidati su oslobođeni plaćanja kotizacije za polaganje ispita za entitetskog sudiju.

 

Lista kandidata koji ispunjavaju uvjete za izlazak na pismeni dio ispita: 

 

1. Karović Alden (FS KS)

2. Heljić Senad (FS KS)

3. Efendić Amin (FS KS)

4. Kovačević Amir (NS ZDK)

5. Begić Damir (NS ZDK)

6. Oprašić Emir (NS ZDK)

7. Bavčić Indira (FS BPK)

8. Zec Haris (FS BPK)

9. Mudželet Adis (FS BPK)

10. Dolić Andrija (NS HNK/Ž)

11. Čerkez Mario (NS HNK/Ž)

12. Marčinko Antonio (NS HNK/Ž)

13. Karahodžić Sabit  (NS TK)

14. Osmanović Edin (NS TK)

15. Hodžić Osman (NS TK)

16. Hodžić Esmir (NS TK)

17. Hadžić Kenan (NS TK)

18. Alić Ademir (NS TK)

19. Kenović Damir (NS TK)

20. Omerović Selma (NS TK)

21. Delić Anes (NS SBK/KSB)

22. Dervić Senad (NS SBK/KSB)

23. Osmančević Mirudin (NS SBK/KSB)

24. Mustapić Emilija (ŽNS ZH)

25. Ćosić Marijan (ŽNS ZH)

26. Kovčić Juraj (NS PŽO)

27. Ibrahimović Adnan (NS PŽO)

28. Maskaljević Perica (NS PŽO)

29. Šerifović Adnan (NS PŽO)

30. Idrizović Selmir (NS PŽO)