LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mujkić Jasmin
NK Bratstvo
10
Salihović Mirnes
NK Slaven
10
Ibrahimović Mirel
FK Sloga
8
Brandao de Souza Ubiratan
FK Velež
7
Dizdarević Dino
NK Bosna
7
Garcia Panesso Leiner
FK Velež
7
Kobilica Belmin
FK Rudar
7
Kršić Aleksandar
NK Tošk
7
Leko Nikola
HNK Čapljina
7
Puturalić Husejn
NK Bratstvo
7
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Rezultati glasanja svih trenera Omladinske lige


Izabrani najbolji igrači Omladinske lige BiH grupa Centar i Jug


Završena je anketa Nogometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine u kojoj su učestvovali treneri svih klubova Omladinske lige Centar i Jug.

Nakon svake utakmice, treneri kadetske i juniorske ekipe birali su po tri najbolja igrača iz suprotne i tri najbolja igrača iz vlastite ekipe, te ankete listiće preko delegata utakmica dostavljali u NS FBiH.

 

Bodovi su se sabirali po principu pet bodova za prvog na listiću igrača suparničke ekipe, tri za drugog i jedan za trećeg, dok su se igrači ekipe čiji je trener birao računali tri boda za prvog, dva za drugog i jedan za trećeg.

 

Treneri su glasali za ukupno 983 igrača koji igraju u juniorskoj i kadetskoj Omladinskoj ligi BiH Centar A i B, te Omladinskoj ligi BiH grupa Jug.

 

Nakon završenog takmičenja i sabranih rezultata najviše bodova osvojili su sljedeći igrači:

 

Grupa Centar A za kadete:

1. Rizvanović Dženan (FK Novi Grad) 54 boda

2. Vuković Vaso (FK Sutjeska) 52 boda

3. Tomičić David (NK Kiseljak) 42 boda.

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

Grupa Centar A za juniore: 

1. Pračić Dževad (FK Radnik Hadžići) 54 boda

2. Hadžić Amel (FK Bosna Sema) 50 bodova i 

3. Begović Mihran (FK Goražde) 49 bodova

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

 

Grupa Centar B za kadete:

1. Čatić Berin (NK Travnik) 63 boda

2. Smaka Dženan (FK Rudar K.) 61 bod i 

3. Relotić Filip (NK Žepče) 61 bod

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

 

Grupa Centar B za juniore:

1. Sarač Samir (FK Rudar K.) 53 boda

2. Ivković Ernest (NK Iskra) 51 boda

3. Jurić Andrej (NK Žepče) 49 bodova

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

Grupa Jug za kadete:

1. Agović Anes (FK Velež) 84 boda

2. Zorić Hrvoje (HNK Grude) 65 bodova i 

3. Janković Leo (HNK Sloga) 58 bodova

 

ZBIR SVIH BODOVA

 

Grupa Jug za juniore:

1. Stanković Robert (HNK Stolac) 80 bodova

2. Bagarić Ivan (HŠK Posušje) 62 boda i 

3. Gosto Samir (FK Velež) 54 boda

 

ZBIR SVIH BODOVA