LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Salihović Mirnes
NK Slaven
8
Mujkić Jasmin
NK Bratstvo
6
Brandao de Souza Ubiratan
FK Velež
5
Ibrahimović Mirel
FK Sloga
5
Kršić Aleksandar
NK Tošk
5
Haračić Dženan
HNK Čapljina
4
Kobilica Belmin
FK Rudar
4
Mujić Nihad
NK Bosna
4
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Ženski nogomet


Održan žrijeb takmičarskih brojeva Prve i Druge ženske lige FBiH


U Sarajevu (Hotel "Sunce" Vogošća) održan je žrijeb takmičarskih brojeva klubova Prve i Druge ženske lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2017/2018.

Žrijebanju su prisustvovali klubovi Prve i Druge ženske lige FBiH, a prije održanog žrijeba svi klubovi su upoznati sa izmjenama i dopunama u Propozicijama takmičenja i ostalim pravilnicima NS FBiH i NS/FS BiH.

 

U takmičenju Prve ženske lige  FBiH u takmičarskoj sezoni učestvuje osam klubova, a takmičenje će se odvijati po dvostrukom bod sistemu.

 

Druga ženska liga FBiH također broji osam klubova te je podijeljena u dvije skupine i to "Jug" i "Sjever" sa po četiri kluba, a takmičenje će se odvijati po četverostrukom bod sistemu. 

 

Klubovi Prve ženske lige FBiH su dobili sljedeće takmičarske brojeve:

1. SFK LIBERO Goražde

2. ŽF/NK EMINA Mostar

3. ŽNK ŽELJEZNIČAR Bos. Krupa

4. ŽNK MLADOST Nević Polje

5. ŽNK SLOBODA Tuzla

6. ŽNK ŠIROKI BRIJEG

7. ŽF/NK MOSTAR i 

8. ŽNK ČELIK Zenica

 

U prvom kolu Prve ženske lige FBiH, koje se igra 09/10.09.2017. godine sastaju se:

 

SFK LIBERO - ŽNK ČELIK

ŽF/NK EMINA - ŽN/FK MOSTAR

ŽNK ŽELJEZNIČAR - ŽNK ŠIROKI BRIJEG

ŽNK MLADOST - ŽNK SLOBODA

 

Također, izvršeno je žrijebanje takmičarskih brojeva Druge ženske lige FBiH grupa "Jug" i "Sjever"

 

Klubovi su dobili sljedeće takmičarske brojeve:

 GRUPA  JUG

1. ŽNK SANA 2014 Sanski Most

2. ŽNK BROTNJO Čitluk

3. ŽNK SLOGA Ljubuški i

4. ŽNK TROGLAV 1918 Livno

 

Parovi prvog kola (23/24.09.2017.)

ŽNK SANA 2014 - ŽNK TROGLAV 1918

ŽNK BROTNJO - ŽNK SLOGA

 

GRUPA SJEVER

1. ŽNK ZVIJEZDA Gradačac

2. ŽNK POSAVINA Domaljevac

3. ŽNK ROSA BRANDIST Travnik

4. ŽNK VISOČICA Visoko

 

Parovi prvog kola (23/24.09.2017.)

ŽNK ZVIJEZDA - ŽNK VISOČICA

ŽNK POSAVINA - ŽNK ROSA BRANDIS