LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mujkić Jasmin
NK Bratstvo
18
Salihović Mirnes
NK Slaven
15
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
14
Poturalić Husein
FK Sloga
12
Vidović Antonio
HNK Orašje
12
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Kup BiH


U osmini finala Kupa BiH 11 klubova iz Federacije BiH


Odigrane su utakmice 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine za takmičarsku sezoni 2017/2018.

U osminu finala Kupa BiH plasiralo se 11 klubova iz NS Federacije Bosne i Hercegovine i pet klubova iz FS RS.

 

Od 11 klubova iz NS FBiH pet je članova BH Telecom Premijer lige BiH a četiri kluba su članovi Prve i Druge lige Federacije BiH.

 

Značajan rezultat napravili su NK "Svatovac" Poljice, član Druge lige Federacije BiH grupa "Sjever" koji je pobjedom protiv FK "Slavija" ostvario historijski rezultat i plasirao se među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju BiH.

 

FK "Sloga" Simin Han, član Prve lige Federacije BiH, u 1/16 finala Kupa BiH ostvario je odličan rezultat savladavši aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, ekipu HŠK "Zrinjski".

 

Pored NK "Svatovac" i FK "Sloga" u osminu finala Kupa BiH kao članovi Prve lige FBiH plasirali su se FK "Olimpik" Sarajevo i NK "Bratstvo" Gračanica, te FK "Željezničar" Sarajevo, NK "Mladost" Doboj Kakanj, NK "Široki Brijeg", NK "Čelik" Zenica, NK "Vitez", FK "Sloboda" Tuzla i NK "Gošk" Gabela".

 

Pored pomenutih u naredni krug takmičenja plasirali su se: FK "Rudar" Prijedor, FK "Zvijezda 09" Bijeljina, FK "Borac" Banja Luka, FK "Leotar" Trebinnje i FK "Krupa" Krupa na Vrbasu.

 

Nogometni savez Federacije Bosne i Hercegovine ovom prilikom čestita svim klubovima na postignutim rezultatima u Kupu BiH.

 

Rezultati 1/16 finala Kupa BiH:

 

FK "Rudar" Prijedor - FK "Tekstilac"  Derventa 1:1, penali-5:4

NK "Metalleghe BSI" Jajce - FK "Željezničar" Sarajevo 0:1

FK "Mladost" Doboj Kakanj - FK "Sarajevo" 0:0, penali-4:3

FK "Radnik" Bijeljina - NK "Široki Brijeg" 0:1

FK "Sloga" Simin Han - HŠK "Zrinjski" 1:0

FK "Zvijezda 09" Bijeljina - NK "Bosna" Visoko 2:0

FK "Vitez" - FK "Borac" Banja Luka 3:8

NK "Slaven" Živinice - NK "Čelik" Zenica 2:2, penali-6:7

FK "Leotar" Trebinje - FK "Kozara" Gradiška 4:0

FK "Velež" Mostar - FK "Olimpik" Sarajevo 1:3

FK "Ljubić" Prnjavor - NK "Vitez" 0:6

NK "Bratstvo" Gračanica - FK "Sutjeska" Foča 6:1

NK "Azot" Vitkovići - FK "Sloboda" Tuzla 1:2

NK "Svatovac" Poljice - FK "Slavija" I. Sarajevo 1:1, penali-6:5

HNK "Grude"- FK "Krupa" Krupa na Vrbasu 0:4

NK "Tošk" Tešanj - NK "Gošk" Gabela 2:2, penali-6:7