LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mujkić Jasmin
NK Bratstvo
10
Salihović Mirnes
NK Slaven
10
Ibrahimović Mirel
FK Sloga
8
Brandao de Souza Ubiratan
FK Velež
7
Dizdarević Dino
NK Bosna
7
Garcia Panesso Leiner
FK Velež
7
Kobilica Belmin
FK Rudar
7
Kršić Aleksandar
NK Tošk
7
Leko Nikola
HNK Čapljina
7
Puturalić Husejn
NK Bratstvo
7
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Kup BiH


U osmini finala Kupa BiH 11 klubova iz Federacije BiH


Odigrane su utakmice 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine za takmičarsku sezoni 2017/2018.

U osminu finala Kupa BiH plasiralo se 11 klubova iz NS Federacije Bosne i Hercegovine i pet klubova iz FS RS.

 

Od 11 klubova iz NS FBiH pet je članova BH Telecom Premijer lige BiH a četiri kluba su članovi Prve i Druge lige Federacije BiH.

 

Značajan rezultat napravili su NK "Svatovac" Poljice, član Druge lige Federacije BiH grupa "Sjever" koji je pobjedom protiv FK "Slavija" ostvario historijski rezultat i plasirao se među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju BiH.

 

FK "Sloga" Simin Han, član Prve lige Federacije BiH, u 1/16 finala Kupa BiH ostvario je odličan rezultat savladavši aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine, ekipu HŠK "Zrinjski".

 

Pored NK "Svatovac" i FK "Sloga" u osminu finala Kupa BiH kao članovi Prve lige FBiH plasirali su se FK "Olimpik" Sarajevo i NK "Bratstvo" Gračanica, te FK "Željezničar" Sarajevo, NK "Mladost" Doboj Kakanj, NK "Široki Brijeg", NK "Čelik" Zenica, NK "Vitez", FK "Sloboda" Tuzla i NK "Gošk" Gabela".

 

Pored pomenutih u naredni krug takmičenja plasirali su se: FK "Rudar" Prijedor, FK "Zvijezda 09" Bijeljina, FK "Borac" Banja Luka, FK "Leotar" Trebinnje i FK "Krupa" Krupa na Vrbasu.

 

Nogometni savez Federacije Bosne i Hercegovine ovom prilikom čestita svim klubovima na postignutim rezultatima u Kupu BiH.

 

Rezultati 1/16 finala Kupa BiH:

 

FK "Rudar" Prijedor - FK "Tekstilac"  Derventa 1:1, penali-5:4

NK "Metalleghe BSI" Jajce - FK "Željezničar" Sarajevo 0:1

FK "Mladost" Doboj Kakanj - FK "Sarajevo" 0:0, penali-4:3

FK "Radnik" Bijeljina - NK "Široki Brijeg" 0:1

FK "Sloga" Simin Han - HŠK "Zrinjski" 1:0

FK "Zvijezda 09" Bijeljina - NK "Bosna" Visoko 2:0

FK "Vitez" - FK "Borac" Banja Luka 3:8

NK "Slaven" Živinice - NK "Čelik" Zenica 2:2, penali-6:7

FK "Leotar" Trebinje - FK "Kozara" Gradiška 4:0

FK "Velež" Mostar - FK "Olimpik" Sarajevo 1:3

FK "Ljubić" Prnjavor - NK "Vitez" 0:6

NK "Bratstvo" Gračanica - FK "Sutjeska" Foča 6:1

NK "Azot" Vitkovići - FK "Sloboda" Tuzla 1:2

NK "Svatovac" Poljice - FK "Slavija" I. Sarajevo 1:1, penali-6:5

HNK "Grude"- FK "Krupa" Krupa na Vrbasu 0:4

NK "Tošk" Tešanj - NK "Gošk" Gabela 2:2, penali-6:7