LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Fajić Nusmir
FK Velež
18
Salihović Mirnes
NK Slaven
10
Brandao De Souza Ubiratan
FK Velež
9
Jaćimović Ognjen
NK Zvijezda
9
Dizdarević Dino
NK Tošk
7
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
7
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Revija omladinskog nogometa u Sarajevu


FK Sarajevo prvak turnira NS Federacije BiH za pretpionire


U Sarajevu je 07/08.06.2018. godine, na terenima sa umjestnom travom stadiona "Asim Ferhatović-Hase, održan osmi po redu turnir u organizaciji NS Federacije BiH za pretpionirske prvake 10 kantonalnih/županijskih saveza.

Na turniru je učestvovalo 10 ekipa - prvaka kantonalnih/županijskih takmičenja u pretpionirskoj konkurenciji i oko 200 mladih nogometaša, što je predstavljalo istinsku reviju omladinskog nogometa.

 

Finalna utkmica bila je repriza finala iz 2017. godine. Ponovo su se u finalu sastali FK Sarajevo i FK Rudar. Kao i prethodne godine, FK Sarajevo je slavio rezultatom 2:0 i ponio titulu najuspješnije pionirske selekcije u Federaciji Bosne i Hercegovine.

 

Oba gola u finalu postigao je Lamadžema Kenan, koji je sa šest postignutih golova ponio epitet najboljeg golgetera turnira. 

 

U utakmici za treće mjesto sastali su se drugoplasirane ekipe u grupama FK Velež i NK Široki Brijeg. Nakon što je regularni tok susreta završen rezultatom 0:0 pristupilo se izvođenju udaraca sa bijele tačke nakon kojih je tim iz Mostara bio uspješniji i tako osvojio treće mjesto na turniru. 

 

Za najboljeg vratara turnira, proglašen je Kopilaš Robert iz NK Široki Brijeg koji je turnir završio bez primljenog zgoditka.

 

Žiri sastavljen od svih trenera svake ekipe za najboljeg igrača turnira proglasio je Smolo Rijada iz FK Rudar Kakanj. 

 

Nogometni savez Federacije BiH čestita svim klubovima na uspješnom učešću na turniru te svim ostvarenim rezultatima u protekloj takmičarskoj sezoni.

 

REZULTATI TURNIRA

 

1. kolo

SK Bambi Tuzla - NK Široki Brijeg 0:0

 

FK Rudar Kakanj - NK Kolina Ustikolina 1:0

(Šolbić Faris)

 

FK Sarajevo - ŠN Romari Vitez 2:0

(Lamadžema Kenan, Kozić Anadin)

 

FK Velež Mostar - NK Mladost Gornja Dubica 3:0

(Husić Faris, Jugo Dino, Prguda Mirza)

 

2. kolo

NK Kolina Ustikolina - SK Bambi Tuzla 1:3

(Muslić Emil - Bratovčić Danis, Džinić Tarik 2)

 

ŠN Romari Vitez - FK Velež Mostar 0:1

(Đuliman Kenan)

 

NK Sloga Bosanska Otoka - FK Rudar 0:2

(Smolo Rijad, Delić Hamza)

 

NK Troglav Livno - FK Sarajevo 0:1

(Lamadžema Kenan)

 

3. kolo

SK Bambi Tuzla - NK Sloga Bosanska Otoka 2:0

(Džinić Tarik, Huremović Alen)

 

NK Mladost Gornja Dubica - ŠN Romari Vitez 0:2

(Barišić-Franjić Lucijan 2)

 

NK Široki Brijeg - NK Kolina Ustikolina 2:0

(Galić Filip, Novak Jurica)

 

FK Velež Mostar - NK Troglav Livno 0:0

 

4. kolo

FK Rudar Kakanj - SK Bambi Tuzla 1:0

(Smolo Rijad)

 

FK Sarajevo - FK Velež 3:0

(Nurković Bakir, Lamadžema Kenan, Šabanović Harun)

 

NK Sloga Bosanska Otoka - NK Široki Brijeg 0:2

(Bubalo Nikola, Galić Filip)

 

NK Troglav Livno - NK Mladost Gornja Dubica 1:1

(Pervan Tomislav - Čeloomerović Aldin)

 

5. kolo

NK Kolina Ustikolina - NK Sloga Bosanska Otoka 2:1

(Gluhačević Mirza, Muslić Emil - Dekanović Anes)

 

NK Mladost Gornja Dubica - FK Sarajevo 0:4

(Lamadžema Mirza, Pločo Harun 3)

 

ŠN Romari Vitez - NK Troglav Livno 0:2

(Krezo Matej, Dalić Kristijan)

 

NK Široki Brijeg - FK Rudar Kakanj 0:0

 

Za treće mjesto

NK Široki Brijeg - FK Velež Mostar 0:0 (JED: 4:5)

 

Finale

FK Sarajevo - FK Rudar Kakanj 2:0

(Lamadžema Kenan 2)

 

 

FOTOGALERIJU MOŽETE POGLEDATI NA ZVANIČNOJ FACEBOOK STRANICI NOGOMETNOG SAVEZA FEDERACIJE BiH.