LISTA STRIJELACA m:tel Prve lige Federacije BiH
Mahmutović Selmir
NK Tošk
11
Jaganjac Maid
NK Bratstvo
11
Dizdarević Dino
NK Tošk
9
Tatar Kerim
FK Goražde
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Revija omladinskog nogometa


Počeo turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih /županijskih saveza


Danas (28.08.2018. godine) je u Tuzli počeo je trodnevni turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih/županijskih nogometnih saveza, koji tradicionalno organizira Nogometni savez Federacije Bosne i Hercegovine.

Na reviji omladinskog nogometa, koja je ove godine okupila oko 200 mladih nogometaša sa prostora cijele Federacije BiH, učestvuje svih 10 kantonalnih/ županijskih saveza koji su podjeljeni u dvije grupe.

 

Ovakav turnir je jedinstvena prilika selektorima omladinskih reprezentacija Bosne i Hercegovine da izvrše uvid u najkvalitetnije igrače iz svih sredina u Federaciji BiH a koji za cilj ima jačanje naših omladinskih reprezentacija i stvaranje igrača za našu najbolju selekciju.

 

Prethodnih godina na turniru kantonalnih/županijskih pionirskih reprezentacija nastupali su igrači koji su danas A reprezentatovci Bosne i Hercegovine kao što su Luka Menalo i Darko Todorović, te igrači koji grade karijere u inostranim i domaćim klubovima poput Hamze Čatakovića, Petra Zovke, Amira Hadžiahmetovića, Benjamina Šehića, Selmira Pidre i mnogih drugih. 

 

Prvog dana turnira odigrane su utakmice  prvog i drugog kola po grupama, a postignuti su sljedeći rezultati:

 

GRUPA A

 

1. kolo

NS Tuzlanskog kantona - NS Zeničko-dobojskog kantona 1:0

FS Bosansko-podrinjskog kantona - ŽNS Županije Hercegbosanske 0:3

 

2. kolo

ŽNS Županije Zapadnohercegovačke - NS Tuzlanskog kantona 0:0

NS Zeničko-dobojskog kantona - FS Bosansko-podrinjskog kantona 5:0

 

GRUPA B

 

1. kolo  

NS Srednjobosanskog kantona - NS Hercegovačko-neretvanske županije/kantona 1:0

FS Kantona Sarajevo - NS Unsko-Sanskog kantona 0:1

 

2. kolo

NS Hercegovačko-neretvanske županije/kantona  - FS Kantona Sarajevo 0:2

NS Posavske županije Orašje - NS Srednjobosanskog kantona 0:5

 

Turnir se nastavlja sutra, a igrat će se utakmice 3. i 4. kola u kojima se sastaju:

 

GRUPA A

 

FS Bosansko-podrinjskog kantona - ŽNS Županije Zapadnohercegovačke (10:30 sati)

ŽNS Županije Hercegbosanske - NS Zeničko-dobojskog kantona (12:00 sati)

NS Tuzlanskog kantona - FS Bosansko-podrinjskog kantona (16:00 sati)

ŽNS Županije Zapadnohercegovačke - ŽNS Županije Hercegbosanske (17:30 sati)

 

 

GRUPA B

 

NS Unsko-Sanskog kantona - NS Hercegovačko-neretvanske županije/kantona (10:30 sati)

FS Kantona Sarajevo - NS Posavske županije Orašje (12:00 sati)

NS Posavske županije Orašje - NS Unsko-Sanskog kantona (16:00 sati)

NS Srednjobosanskog kantona - FS Kantona Sarajevo (17:30 sati)

 

Utakmice grupe A igraju se na stadionu u Mramoru, dok se utakmice grupe B igraju na stadionu u Lipnici.