UNSIZDK
FS RS

Predstavljamo prvake NS Federacije BiH

ŽNK Brotnjo prvak Druge ženske lige FBiH

Takmičenje Druge ženske lige Federacije BiH bilo je neizvjesno do zadnjeg kola kada su se sastale dvije prvoplasirane ekipe ŽNK Brotnjo i ŽNK Inter.

U odlučujućoj utakmici nogometašice Brotnja su slavile rezultatom 2:0, te sa 24 osvojena boda postale prvakinje Druge ženske lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2018/2019.

U 12 odigranih utakmica ŽNK Brotnjo je ostvario skor od 7 pobjeda, dva poraza i tri neriješena rezultata. Dva poraza su pretpljena u 3. i 9. kolu i to upravo od ekipe ŽNK Inter.

Od 25 postignutih golova za ekipu Brotnja, sedam zgoditaka je postigla Bošković Martina, koja je i druga golgeterka prvenstva iza Galić Matee iz ŽNK Inter.

Za ŽNK Brotnjo u takmičarskoj sezoni 2018/2019 su nastupali:

Barbarić Nikolina (12 utakmica - 1055 minuta), Doko Marija (12 utakmica 1039 minuta - 2 gola), Krasić Gabrijela (11 utakmica - 990 minuta - 2 gola), Barbarić Klaudija (11 utakmica - 957 minuta), Bevanda Martina (12 utakmica - 879 minuta), Puljić Rahaela (11 utakmica - 769 minuta), Hrkać Ivana (8 utakmica - 635 minuta - 1 gol), Dugandžić Petra (12 utakmica - 621 minuta), Miletić Nika (10 utakmica - 605 minuta - 2 gola), Soldo Nikolina (9 utakmica - 585 minuta - 1 gol), Barbarić Ivona (6 utakmica - 540 minuta), Cvitković Ivana (9 utakmica - 538 minuta - 4 gola), Bošković Martina (6 utakmica - 507 minuta - 7 golova), Petrušić Paula (5 utakmica - 436 minuta), Barbarić Silvia (5 utakmica - 429 minuta), Mandžo Vesna (9 utakmica - 398 minuta - 5 golova), Skoko Pamela (6 utakmica - 314 minuta), Čolaković Huma (4 utakmice - 257 minuta), Pehar Tea (1 utakmica - 90 minuta), Zekušić Silvana (6 utakmica - 66 minuta), Vištica Melani (2 utakmice - 63 minute), Kolobarić Anđela (1 utakmica - 52 minute), Miličević Božana (4 utakmice - 40 minuta), Primorac Elena (1 utakmica - 26 minuta), Marković Klara (1 utakmica - 9 minuta) i Zubac Ana (1 utakmica - 1 minuta).

Ekipu Brotnja sa klupe je predvodio Ćavar Josip.