LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Fajić Nusmir
FK Velež
28
Salihović Mirnes
NK Slaven
22
Brandao De Souza Ubiratan
FK Velež
14
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
14
Osmanović Adnan
FK Olimpik
14
Blagojević Dario
FK Goražde
13
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Omladinska takmičenja


Završnica prvenstva Omladinske lige BiH za juniore i kadete u Sarajevu i Banovićima


Završen je regularni dio takmičenja Omladinske lige Bosne i Hercegovine grupa "Centar", "Jug", "Sjever" i "Zapad".

Shodno Propozicijama takmičenja Omladinske lige BiH, Nogometni savez Federacije BiH nakon završenog takmičenja organizuje završnicu prvenstva sa juniore i kadete.

 

Završnica juniorskog prvenstva Omladinske lige BiH za juniore održat će se 06/07.06.2019. godine u Sarajevu, dok će se završni dio prvenstva za kadete održati 08/09.06.2019. godine u Banovićima. 

 

 

 

U završnicu juniorskog prvenstva plasirali su se pobjednici odnosno najbolje plasirani timovi iz NS FBiH koji učestvuju u četiri grupe Omladinske lige BiH i to:

 

- NK Gošk Gabela ( grupa "Jug")

- FK Olimpik Sarajevo ( grupa "Centar")

- NK "Zvijezda" Gradačac (grupa "Sjever") i

- NK "Metalleghe BSI" Jajce (grupa "Zapad")

 

Voljom žrijeba u polufinalnim utakmicama sastaju se:

 

Četvrtak, 06.06.2019. godine, 15:00 sati: NK Gošk – NK Metalleghe BSI

 

Četvrtak, 06.06.2019. godine, 18:00 sati: NK Zvijezda – FK Olimpik

 

Utakmica za treće mjesto igra se u petak, 07.06.2019. godine sa početkom u 10:00 sati, dok će se finale odigrati u 12:00 sati.

 

Nakon finalne utakmice bit će upriličena ceremonija proglašenja najboljih igrača i pojedinaca završnice prvenstva, kao i najboljih igrača i strijelaca u takmičarskoj sezoni 2018/2019.

 

Shodno Propozicijama takmičenja, pobjednik finalne utakmice ostvarit će plasman u Omladinsku Premijer ligu Bosne i Hercegovine za juniore.

 

 

U završni dio kadetskog prvenstva Omladinske lige BiH plasirali su se:

 

- FK Borac Banja Luka (grupa "Zapad")

- FK Budućnost Banovići (grupa "Sjever")

- FK Olimpik Sarajevo (grupa "Centar") i 

- FK "Velež" Mostar (grupa "Jug")

 

U prvoj polufinalnoj utakmici (08.06.2019. godine u 13:00 sati) sastaju se: FK Budućnost - FK Velež, dok će u drugom polufinalu, koje se igra istog dana u 15:30 sati igrati: FK Borac - FK Olimpik. 

 

Susret za treće mjesto na rasporedu je u nedjelju 09.06.2019. godine u 09:30 sati, a finale se igra u 11:30 sati.

 

Utakmice završnice juniorskog prvenstva igraju se na stadionu Otoka u Sarajevu, dok će se završnica prvenstva za kadete igrati na Gradskom stadionu u Banovićima.