LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
7
Nuspahić Anes
NK Jedinstvo
5
Stjepanović Ognjen
FK Olimpik
5
Zeba Zajko
FK Olimpik
5
Žerić Denis
FK Goražde
5
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Omladinska liga BiH


Izvršen žrijeb takmičarskih brojeva Omladinske lige BiH Centar i Jug


U Sarajevu je izvršen žrijeb takmičarskih brojeva Omladinske lige BiH grupa Centar A i B te grupe Jug za kadete i juniore.

Žrijebanje je izvršeno u prisustvu članova klubova Omladinske lige BiH, članova Komisije za omladinski nogomet NS FBiH, takmičarskih organa Omladinske lige BiH te generalnog sekretara NS FBiH.

 

U Omladinskoj ligi Centar takmičit će se 29 klubova, a klubovi će biti podijeljene u dvije grupe "A" i "B", dok će se u Omladinskoj ligi BiH grupa Jug takmičiti 11 klubova.

 

Takmičarka sezona 2019/2020 Omladinske lige BiH grupa Centar počinje 17/18.08.2019. godine, dok  grupa Jug počinje 24/25.08.2019. godine.

 

Nakon obavljenog žrijeba klubovi su dobili sljedeće takmičarske brojeve:

 

Grupa CENTAR A

1. NK BOSNA Visoko

2. FK GORAŽDE

3. FK SARAJEVO

4. FK IGMAN Ilidža

5. NK ILIJAŠ

6. FK OLIMP Pale

7. FK OLIMPIK Sarajevo

8. FK RUDAR Kakanj

9. FK SUTJESKA Foča

10. FK ŽELJEZNIČAR Sarajevo

11. FK FAMOS Hrasnica

12. FK UNIS Vogošća

13. FK SLAVIJA I. Sarajevo

14. FK RADNIK Hadžići

 

U prvom kolu se sastaju:

NK Bosna - FK Radnik

FK Goražde - FK Slavija

FK Sarajevo - FK Unis

FK Igman - FK Famos

NK Ilijaš - FK Željezničar

FK Olimp - FK Sutjeska

FK Olimpik - FK Rudar

 

Grupa CENTAR B

1. FK VITEZ

2. FK BORAC Jelah

3. NK ČELIK Zenica

4. NK KRIVAJA Zavidovići

5. FK RADNIK Donji Vakuf

6. NK ISKRA Bugojno

7. NK KISELJAK

8. NK VIS SIMM BAU Kosova

9. NK VITEZ

10. NK TOŠK

11. OFK ZSK 2013 Zenica

12. NK ŽEPČE 

13. NK TRAVNIK

14. NK NOVI TRAVNIK

15. NK ROMARI Vitez

 

U prvom kolu se sastaju:

FK Borac - NK Romari

NK Čelik - NK Novi Travnik

NK Krivaja - NK Travnik

FK Radnik - NK Žepče

NK Iskra - OFK ZSK 2013

NK Kiseljak - NK Tošk

NK Vis Simm Bau - NK Vitez

Slobodna ekipa: FK Vitez

 

Grupa JUG

1. HNK TOMISLAV Tomislavgrad

2. HNK ČAPLJINA

3. HNK GRUDE

4. FK LEOTAR Trebinje

5. HNK BRANITELJ Mostar

6. FK IGMAN Konjic

7. NK TROGLAV 1918 Livno

8. NK GOŠK Gabela

9. HŠK POSUŠJE

10. HNK STOLAC

11. HNK BROTNJO Čitluk

 

U prvom kolu se sastaju:

HNK Čapljina - HNK Brotnjo

HNK Grude - HNK Stolac

FK Leotar - HŠK Posušje

HNK Branitelj - NK Gošk

FK Igman - NK Troglav 1918

Slobodna ekipa: HNK Tomislav