LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
10
Vidović Antonio
HNK Orašje
10
Žerić Denis
FK Goražde
9
Bajić Kosta
NK Bratstvo
8
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Revija omladinskog nogometa


Počinje turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih/županijskih saveza


Naredna tri dana (27/28/29.08.2019. godine) u Mostaru će se igrati turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih/županijskih nogometnih saveza.

Turnir pionirskih reprezentacija organizira se u cilju razvoja i afirmacije omladinskog nogometa i omogućavanja selektiranja najboljih mladih igrača iz svih djelova Federacije Bosne i Hercegovine.

 

Na turniru učestvuju reprezentacije svih 10 kantonalnih/županijskih nogometnih saveza, a koji su podijeljeni u dvije grupe. Utakmice će se igrati na stadionima u Blagaju i Rodoču.

 

 

 

Grupu A sačinjavaju:

- NS Posavske županije-Orašje

- NS Hercegovačko-neretvanskog kantona/županije

- ŽNS Hercegbosanske županije

- FS Bosansko-podrinjskog kantona i 

- FS Kantona Sarajevo

 

U grupi B igraju:

- NS Unsko-sanskog kantona

- ŽNS Zapadnohercegovačke županije

- NS Zeničko-dobojskog kantona

- NS Tuzlanskog kantona i

- NS Srednjobosanskog kantona/Kantona Središnja Bosna

 

Danas (27.08.2019. godine) igraju se utakmice prvog i drugog kola: 

Grupa A (stadion u Blagaju)

1. kolo

13:30 sati, NS HNK/Ž - FS KS

14:45 sati, ŽNS HB - FS BPK

 

2. kolo

16:15 sati, NS PŽO - NS HNK/Ž

17:45 sati, FS KS - ŽNS HB

 

Grupa B (stadion u Rodoču)

1. kolo

13:30 sati, ŽNS ZH - NS SBK/KSB

14:45 sati, NS ZDK - NS TK

 

2. kolo

16:15 sati, NS USK - ŽNS ZH

17:45 sati, NS SBK/KSB - NS ZDK

 

Pobjednici na prethodnim turnirima bili su:

 

- NS Tuzlanskog kantona 2011. godine

- NS Tuzlanskog kantona – 2013. godine

- NS Zeničko-dobojskog kantona – 2015. godine

- FS kantona Sarajevo – 2016. godine i

- FS kantona Sarajevo – 2017. godine

- NK Tuzlanskog kantona – 2018. godine

 

Igrači koji su igrali na prethodnim turnirima postali su A reprezentativci Bosne i Hercegovine kao što su Luka Menalo i Darko Todorović, te igrači koji već grade karijere u stranim i domaćim prvenstvima poput Amira Hadžiahmetovića, Hamze Čatakovića, Seida Behrama, Benjamina Šehića, Selmira Pidre i mnogih drugih.