LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
5
Kulović Vedin
NK Gošk
4
Stjepanović Ognjen
FK Olimpik
4
Šarić Kenan
NK Zvijezda
4
Zeba Zajko
FK Olimpik
4
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Turnir pionirskih reprezentacija


FS Kantona Sarajevo pobjednik Turnira pionirskih reprezentacija k/ž saveza


U Mostaru je 27.,28. i 29. avgusta odigran Turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih/županijskih nogometnih saveza.

Domaćin osmog Turnira pionirskih reprezentcija kantonalnih/županijskih nogometnih saveza bio je Nogometni savez Hercegovačko - neretvanskog kantona/županije, a sve utakmice su igrane na stadionima u Rodoču i Blagaju.

 

Kao i na prethodnim turnirima sve reprezentacije pokazale su zavidno nogometno umjeće, a ovaj put najuspješnija je bila selekcija Fudbalskog saveza Kantona Sarajevo, koja je u finalnom susretu minimalnim rezultatom 1:0 savladala reprezentaciju NS Tuzlanskog kantona, a jedini pogodak u finalu postigao je Jaganjac Hamza. 

 

U utakmici za treće mjesto sastala se domaća reprezentacija, NS Hercegovačko-neretvanskog kantona i NS Zeničko-dobojskog kantona, a rezultat je glasio 0:2 za selekciju NS ZDK.

 

Najbolji golgeter Turnira bio je Karišik Armin iz pobjedničke ekipe koji je postigao četiri pogotka. 

 

Selektori svih reprezentacija za najboljeg vratara izabrali su Majstorović Ivana iz reprezentacije ŽNS Zapadnohercegovačke, dok je u anketi za najboljeg igrača Turnira najviše glasova dobio Berbić Adnan.

 

Najbolji igrači po reprezentacijama su:

- Berbić Adnan - NS Zeničko-dobojskog kantona

- Karišik Armin - FS Kantona Sarajevo

- Majstorović Ivan - ŽNS Zapadnohercegovačkog

- Čubela Marko - NS Hercegovačko-neretvanskog kantona/županije

- Hasanović Haris - NS Tuzlanskog kantona

- Mulalić Enedin - NS Unsko-sanskog kantona

- Ramić Armin - NS Srednjobosanskog kantona

- Omićević Irnes - NS Posavske županije- Orašje

- Muslić Emil - FS Bosansko-podrinjskog kantona

- Musić Stipan - ŽNS Hercegbosanske

 

Rezultati po grupama:

 

GRUPA A

 

1.kolo

NS HNK/Ž - FS KS 0:3

(Numanović Mustafa, Karišik Armin, Mešić Aldin)

ŽNS HB - FS BPK 1:1

(Pervan Petar - Pljevljak Nermin)

 

2. kolo

FS KS - ŽNS HB 3:0

(Karišik Armin, Jaganjac Hamza, Serdarević Ali)

NS PŽO - NS HNK/Ž 0:5

(Sušac Luka 2, Miletić Marko 2, Čubela Marko)

 

3. kolo

ŽNS HB - NS PŽO 4:1

(Klišanin Dominik, Šimić Ivan, Brešić Andrija, Gasal Sanjin - Omićević Irnes)

FS BPK - FS KS 0:2

(Jaganjac Hamza, Karišik Armin)

 

4. kolo

NS PŽO - FS BPK 0:2

(Muslić Emil, Đozo Almin)

NS HNK/Ž - ŽNS HB 2:0

(Gušić Nino, Rebac Emir)

 

5. kolo

FS BPK - NS HNK/Ž 0:1

(Paleta Ajdin autogol)

FS KS - NS PŽO 6:0

(Numanović Mustafa 2, Serdarević Ali, Mešić Aldin, Karišik Armin, Bjelonja Nermin)

 

GRUPA B

 

1.kolo

ŽNS ZH - NS SBK/KSB 0:2

(Šarić Petar, Ramić Armin)

NS ZDK - NS TK 1:3

(Berbić Adnan - Kovačević Adin 2, Suljić Dino)

 

2.kolo

NS SBK/KSB - NS ZDK 0:2

(Smajlagić Adin, Berbić Adnan)

NS USK - ŽNS ZH 0:1

(Kudić Mario)

 

3.kolo

NS ZDK - NS USK 2:0

(Agić Tarik, Brkić Adin)

NS TK - NS SBK 0:0

 

4. kolo

NS USK - NS TK 0:1

(Pekarić Amar)

ŽNS ZH - NS ZDK 0:2

(Šljivo Selmin, Berbić Adnan)

 

5. kolo

NS TK - ŽNS ZH 2:1

(Buljubašić Muhamed 2 - Zubac Ivan)

NS SBK - NS USK 2:0

(Ramić Armin, Sadiković Admir)

 

ZA TREĆE MJESTO

NS HNK - NS ZDK 0:2

(Berbić Adnan, Šikalo Tarik autogol)

 

FINALE

FS KS - NS TK 1:0

(Jaganjac Hamza)

 

FOTOGALERIJU SA TURNIRA MOŽETE POGLEDATI NA FACEBOOK STRANICI NOGOMETNOG SAVEZA FEDERACIJE BiH