LISTA STRIJELACA m:tel Prve lige Federacije BiH
Haračić Dženan
NK Gošk
21
Džafić Idriz
FK Rudar
13
Mujagić Ajdin
NK Tošk
13
Nargalić Salko
HNK Orašje
11
Poturalić Husein
NK Bratstvo
11
Jazvin Salko
NK Jedinstvo
10
Kalesić Dino
BFK Simm Bau
10
Mahmutović Selmir
NK Tošk
10
Mujarić Kemal
FK Budućnost
10
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
ŽNS ZH
UFSIKS
UNSIZZH
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Manifestacija NS FBiH


FOTO: FK Željezničar pobjednik turnira pretpionira


U Sarajevu je, u organizaciji NS Federacije BiH, u trening kampu FK Igman Ilidža 09. i 10.06.2022. godine, održan je deseti turnir pretpionirskih prvaka kantonalnih/ županijskih saveza.

Na turniru su nastpili prvaci svih 10 kantonalnih/županijskih nogometnih saveza u pretpionirskoj konkurenciji (igrači rođeni 01.01.2009. i mlađi) i to:

 

- FK GORAŽDE (FS BPK)

- FK IGMAN Konjic (NS HNK/Ž)

- NK KRIVAJA Zavidovići (NS ZDK)

- HNK ORAŠJE (NS PŽO)

- HŠK POSUŠJE (ŽNS ZH)

- NK RADNIČKI Ćoralići (NS USK)

- NK ROMARI Vitez (NS SBK/KSB)

- FK SLOBODA Tuzla (NS TK)

- HNK TOMISLAV Tomislavgrad (ŽNS HB) i

- FK ŽELJEZNIČAR Sarajevo (FS KS)

 

Nakon utakmica po grupama u finalu su se satali NK Romari i FK Željezničar, a slavio je FK Željezničar rezultatom 2:0, te time postao prvak ovogodišnjeg turnira za pretpionire.

 

U utakmici za treće mjesto sastali su se HŠK Posušje i FK Sloboda, a uspješniji su bili pretpioniri Slobode koji su pobijedili rezultatom 3:2. 

 

Titulu najboljeg strijelca ponio je Tatlić Eman iz pobjedničke ekipe, koji je postigao 4 gola. 

 

Za najboljeg golmana turnira izabran je Repuh Rejhan, također iz FK Željezničar, dok je prema izboru trenera za najboljeg igrača izabran Fejzić Mahir iz FK Sloboda Tuzla.

 

Rezultati i strijelci:

 

GRUPA A

 

I kolo

NK Romari - FK Goražde 4:0 (Bobaš, Kepić, Paškalj, Dramac) 

HNK Tomislav - FK Sloboda 0:2 (Nukić, Fejzić)

 

II kolo

FK Goražde - HNK Tomislav 3:0 (Muhović, Smajović, Hubanić)

NK Radnički - NK Romari 1:0 (Behrić)

 

III kolo

HNK Tomislav - NK Radnički 1:2 (Lučić - Bašagić 2)

FK Sloboda - FK Goražde 1:0 (Fejzić)

 

IV kolo

NK Radnički - FK Sloboda 0:2 (Ćosić, Malkić)

NK Romari - HNK Tomislav 6:1 (Lovrinović, Bilić, Dramac, Pranjić, Alilović, Kupreškić - Lučić)

 

V kolo

FK Sloboda - NK Romari 0:1 (Lovrinović)

FK Goražde - NK Radnički 2:0 (Hubanić. Kovačević)

 

GRUPA B

 

I kolo

FK Željezničar - HŠK Posušje 2:1 (Korora, Tatlić - Kovač)

NK Krivaja - FK Igman 0:1 (Korić)

 

II kolo

HŠK Posušje - NK Krivaja 1:1 (Kevilj - Maglajkić)

HNK Orašje - FK Željezničar 0:3 (Tatlić, Korora, Muftić)

 

III kolo

NK Krivaja - HNK Orašje 0:0

FK Igman - HŠK Posušje 0:2 (Kovač, Rezo)

 

IV kolo

HNK Orašje - FK Igman 4:0 (Stoisavljević 2, Vuković, Badžak)

FK Željezničar - NK Krivaja 2:0 (Softić, Jokanović)

 

V kolo

FK Igman - FK Željezničar 0:3 (Muftić, Korora, Dreković)

HŠK Posušje - HNK Orašje 2:0 (Jukić, Dumančić)

 

Utakmica za treće mjesto

HŠK Posušje - FK Sloboda 2:3 (Rezo 2 - Ćosić 2, Džuzdanović)

 

FOTOGALERIJU SA TURNIRA MOŽETE POGLEDATI NA FACEBOOK STRANICI NOGOMETONOG SAVEZA FEDERACIJE BiH