LISTA STRIJELACA m:tel Prve lige Federacije BiH
Jaganjac Maid
NK Bratstvo
8
Mahmutović Selmir
NK Tošk
8
Tatar Kerim
FK Goražde
7
Dizdarević Dino
NK Tošk
6
Haračić Dženan
NK Jedinstvo
6
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Završen jednodnevni turnir u Sarajevu


ŽNK "SFK 2000" pobjednik trećeg Kup turnira za kadetkinje


U Sarajevu 28.05.2013. godine odigran je treći Kup turnir za kadetkinje. Pobjednik turnira je ŽNK "SFK 2000" iz Sarajeva, koja je u finalnoj utakmici pobijedila ŽNK "Mladost" Nević Polje.

Na turniru je učestvovalo osam ekipa iz Federacije BiH, koji su bili podijeljeni u dvije grupe.

 

Nakon utakmica po grupama u finale su se plasirali ŽNK "Mladost" i ŽNK "SFK 2000", dok su u susretu za treće mjesto igrali ŽNK "Željezničar" i ŽNK "Salt City". 

 

Prvo mjesto osvojila je ekipa ŽNK "SFK 2000", koja je u finalnoj utakmici slavila rezultatom 1:0, dok je u susretu za treće mjesto rezultatom 1:0 Željezničar savladao Salt City.

 

Titula najbolje golgeterke pripala je Hadžo Mirhi (SFK 2000), za najbolju golmanicu proglašena je Grebenar Božana (Mladost), dok je za najbolju igračicu proglašena Kapetanović Selma iz SFK 2000. 

 

Nagrade i pehare uručili su Eldin Baković (Generalni sekretar NS FBiH), Maja Delahmetović (stručni saradnik u Centru za edukaciju trenera), Nermina Hadžibajrić (Koordinator za ženski nogomet), Samira Hurem (Selektor ženske reprezentacije BiH), Ivana Vlaić (trener u ženskoj reprezentaciji BiH), Anto Miličević (Komesar za ženski nogomet u FBiH) i Jasmin Mujadinović (Komesar za omladinski nogomet u FBiH).

 

Rezultati po grupama:

 

GRUPA "A"

 

1. kolo

ŽNK Mladost - ŽNK Ozren 9:0

ŽNK Čelik - ŽNK Željezničar 0:1

 

2. kolo

ŽNK Ozren - ŽNK Željezničar 0:2

ŽNK Mladost - ŽNK Čelik 2:1

 

3. kolo

ŽNK Željezničar - ŽNK Mladost 0:2

ŽNK Čelik - ŽNK Ozren 1:0

 

GRUPA "B"

 

1. kolo

ŽNK SFK 2000 - ŽNK Rosa Brandis 10:0

ŽNK Salt City - ŽNK Sloga 3:0

 

2. kolo

ŽNK Rosa Brandis - ŽNK Sloga 0:3

ŽNK SFK 2000 - ŽNK Salt City 7:0

 

3. kolo

ŽNK Sloga - ŽNK SFK 2000 0:3

ŽNK Salt City - ŽNK Rosa Brandis 6:0