LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
10
Vidović Antonio
HNK Orašje
10
Žerić Denis
FK Goražde
9
Bajić Kosta
NK Bratstvo
8
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Okončana revija pretpionira u Sarajevu


NK "Napredak" pobjednik trećeg turnira pretpionira


U organizaciji NS FBiH i NS/FS BiH na stadionu SRC "Koševo" u četvrtak i petak održan je treći turnir pretpionira. Na kraju turnira titula najbolje ekipe pripala je NK "Napredak" iz Matića.

Na turniru je učestvovalo deset ekipa iz svih 10 kantonalnih/županijskih saveza, koji su bili raspoređeni u dvije grupe. Svaka ekipa odigrala je po četiri utakmice u grupama, a prvoplasirane odnosno drugoplasirane ekipe igrale su utakmice za prvo i treće mjesto.

 

Prvo mjesto na turniru osvojio je NK "Napredak" koji je u finalnom susretu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladao FK "Željezničar" iz Sarajeva rezultatom 4:2.

 

Treće mjesto naturniru pripalo je FK "Bubamara" iz Travnika, koja je također nakon penala slavila nad ekipom HNK "Zrinjski".

 

Titula najboljeg strijelca turnira pripala je Juraju Ljubiću (HNK "Zrinjski"), a za najboljeg golmana i igrača turnira specijalni žiri proglasio je Čalaković Benjamina (FK "Željezničar")- najbolji golman i Mišković Pericu (NK "Napredak")- najbolji igrač. Nagradu za Fair-play osvojila je Bubamara.

 

Nagrade najboljim timovima i pojedincima uručili su Irfan Durić- dopredsjednik NS FBiH, Eldin Baković- generalni sekretar NS FBiH, Amir Japaur- trener u pionirskoj reprezentaciji BiH, Anto Miličević- sekretar u NS FBiH i Jasmin Mujadinović- komesar za omladinska takmičenja NS FBiH.

 

Rezultati utakmica po grupama:

 

GRUPA "A"

1.kolo

Željezničar - Vareš 1:0 (Kolar)

Zrinjski - Tomislav 4:1 (Martinović, Ljubić, Vlaho, Domagoj - Šiško)

 

2.kolo

Vareš - Zrinjski 0:3 (Ljubić, Vlaho, Domagoj)

Krajina - Željezničar 0:3 (Zubanović 2, Handžić)

 

3.kolo

Zrinjski - Krajina 6:0 (Ljubić 3, Stanić 2, Martinović,)

Tomislav - Vareš 2:1 (Pleić 2 - K. Kamenjaš)

 

4.kolo

Krajina - Tomislav 0:2 (Šiško, Čuić)

Željezničar -  Zrinjski 1:0 (Šapčanin)

 

5.kolo

 Tomislav - Željezničar 0:1 (Zubanović)

Vareš - Krajina 2:0 (Osmanović 2)

 

GRUPA "B"

1.kolo

Bubamara - Široki Brijeg 1:0 (Čatić)

Respect - Goražde 2:2 (Pjanić, Omerović - Kavazović, Zorlak)

 

2.kolo

Napredak - Respect 3:0 (M. Marković, Z.Marković, Mišković)

Bubamara - Goražde 4:1 (Sažić 2, Bokulić, Mehić - Rišljanin)

 

3.kolo

Bubamara - Napredak 0:1 (Mišković)

Široki Brijeg - Goražde 7:0 (I.Musa 2, Sesar 2, Marušić, Gugić, L.Musa

 

4.kolo

Napredak - Široki Brijeg 1:0 (Z.Marković)

Respect - Bubamara 0:1 (Čatić)

 

5.kolo

Široki Brijeg - Respect 3:0 (Sesar, Barbarić, Marušić)

Napredak - Goražde 1:2 (Orkić - Mašić, Mulahmetović)

 

ZA TREĆE MJESTO

Zrinjski - Bubamara 0:0 (3:4 penali)  (Martinović, Džidić, Bubalo - Mehić, Baltić, Valjan, Sažić)

 

FINALE

Željezničar - Napredak 0:0 (2:4 penali)  (Lukovac, Mahir - Orkić, Pejičić, Mišković, Z.Marković)