LISTA STRIJELACA Prve lige Federacije BiH
Mašić Anes
NK Gošk
10
Vidović Antonio
HNK Orašje
10
Žerić Denis
FK Goražde
9
Bajić Kosta
NK Bratstvo
8
Haračić Dženan
NK Metalleghe BSI
8
LINKOVI Nogometni savezi u BiH
NS/FS BiH
FS KS
NS TK
NS ZDK
NS PŽ-O
NS SBK/KSB
NS USK
NS HNK/Ž
UFSIKS
ŽNS ŽHB
UNSIZDK
FS RS

Završen turnir pionira u Tuzli


NS Tuzlanskog kantona pobjednik turnira pionirskih reprezentacija


U protekla tri dana odigran je turnir pionirskih reprezentacija kantonalnih/ županijskih nogometnih saveza. Titulu pobjednika osvojila je reprezentacija NS Tuzlanskog kantona.

Revija nogometa, koja je okupila oko 180 mladih nogometaša sa prostora Federacije BiH, odigrana je u Tuzli na terenima u Lipnici, Bukinju, Maramoru i na Tušnju uz tehničku organizaciju NS Tuzlanskog kantona.

 

Reprezentacije su bile podijeljene u dvije grupe, a ukupno je odigrano 22 utakmice, te je postignut 61 pogodak.

 

U finalnom susretu nakon boljeg izvođenja penala selekcija NS Tuzlanskog kantona bila je bolja od reprezentacije FS Kantona Sarajevo. Regularni dio susreta završen je rezultatom 1:1.

 

Treće mjesto na turniru pripalo je selekciji NS Hercegovačko-neretvanskog kantona/županije, koja je rezultatom 1:0 savladala sekekciju NS Zeničko-dobojskog kantona. 

 

Titula najboljeg strijelca turnira pripala je Benjaminu Šehiću  (FS KS). Specijalni žiri za najboljeg golmana proglasio je Dinu Čizmića  (NS TK), a Seid Behram (NS HNK/Ž) izabran je za najboljeg igrača turnira.

 

Nagrade najboljim uručili su predsjednik NS FBiH Mato Jozić, potpredsjednik Irfan Durić, generalni sekretar NS FBiH Eldin Baković, te Muhamed Avdić predsjednik NS TK.

 

Rezultati utakmica


GRUPA "A"


1.kolo

NS TK - NS PŽO 3:0 (Ahmetović, Novi, Hrnjić)

ŽNS ZH - NS HNK/Ž 0:2 (Bilić, Behram)

Slobodna reprezentacija: NS USK

 

2.kolo

NS PŽO - ŽNS ZH 1:5 (Vorgić - Grbešić 3, Stanić, Buhač)

NS USK - NS TK 0:2 (autogol, Ahmetović)

Slobodna reprezentacija: NS HNK/Ž

 

3.kolo

ŽNS ZH - NS USK 2:0 (Buhač, Glavaš)

NS HNK/Ž - NS PŽO 2:1 (Brkan, Bilić - Maskaljević)

Slobodna reprezentacija: NS TK

 

4.kolo

NS USK - NS HNK/Ž 1:3 (Čavkić - Behram 2, Obradović)

NS TK - ŽNS ZH 3:0 (Ahmetović, Hrnjić, Jahić)

Slobodna reprezentacija: NS PŽO

 

5.kolo

NS HNK/Ž - NS TK 0:2 (Ahmetović, Novi)

NS PŽO - NS USK 2:0 (Maskaljević, Subašić)

Slobodna reprezentacija: ŽNS ZH

 

GRUPA "B"


1.kolo

NS SBK/KSB - NS ZDK 1:1 (Pidro - Dujmović)

FS KS - FS BPK 3:0 (B. Šehić, A. Šehić, Memić)

Slobodna reprezentacija:  ŽNS HB

 

2.kolo

NS ZDK - FS KS 2:2 (Husaković, Mušija - B. Šehić, Tukić)

ŽNS HB - NS SBK/KSB 0:2 (Ivković, Bošnjak)

Slobodna reprezentacija: FS BPK

 

3.kolo

FS KS - ŽNS HB 6:0 (B. Šehić 3, Hasanović 2, Tukić) 

FS BPK - NS ZDK 0:2 (Sarač, Omerčević)

Slobodna reprezentacija: NS SBK/KSB

 

4.kolo

NS HB - FS BPK 2:0 (Vidović 2)

NS SBK/KSB - FS KS 1:1 (Pidro - Memić)

Slobodna reprezentacija: NS ZDK

 

5.kolo

FS BPK - NS SBK/KSB 4:2 (Baljević, Korjenić 3 - Lepir, Bošnjak)

NS ZDK - ŽNS HB 0:0

Slobodna reprezentacija: FS KS

 

Utakmica za treće mjesto

NS HNK/Ž - NS ZDK 1:0 (Kudra)


Finale

NS TK - FS KS 1:1 (penali 4:2) (Hrnjić - Mostarlić)

 

Više fotografija pogledajte na našoj Facebook stranici

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.666959266649569.1073741831.471766999502131&type=3&uploaded=56