Vijesti

FK Sloboda prvak Prve ženske lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2022/2023

Utakmicama 22. kola, završeno je prvenstvo Prve ženske lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2022/2023, a novi prvak je Fudbalski klub Sloboda Tuzla koji je ostvario plasman u Premijer žensku ligu BiH u narednoj sezoni.

Upravo u 22. kolu sastale su se ekipe koje su se borile za šampionski pehar NK Inter Posušje i FK Sloboda Tuzla.

NK Inter je poveo već u 1. minuti preko Landeka Marte, da bi Sloboda izjednačila u 9. minuti a gol je postigla Milkunić Jasmina. Početkom drugog poluvremena gošće dolaze do prednosti pogotkom Topalović Matee a novi gol za Inter postiže Tomić Ivana u 83. minuti.

Utakmica je završena neodlučenim rezultatom 2:2, te je FK Sloboda Tuzla sa jednim bodom prednosti u odnosu na tim iz Posušja sezonu okončao na prvom mjestu i postao prvak Prve ženske lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2022/2023.

Pehar i medalje za osvojeno prvo mjesto u takmičenju Prve ženske lige FBiH uručio je predsjednik Komisije za takmičenje NS FBiH Smoljo Franjo.