Vijesti

NK "Zvijezda" Gradačac jesenji prvak Prve lige Federacije BiH

Nogometni klub Zvijezda iz Gradačca pobjedom u 15. kolu protiv HNK Čapljina osvojio je titulu jesenjeg prvaka Prve lige Federacije BiH u takmičarskoj sezoni 2017/2018.

Tim iz Gradačca ove jeseni je osvojio 33 boda, jedan bod više od drugoplasirane Sloge i dva boda u odnosu na trećeplasirani Olimpik.

Zvijezda je ostvarila skor od 10 pobjeda, dva poraza i tri neriješena rezultata uz gol razliku 21:3 te su ekipa sa ubjedljivo najmanjim brojem primljenih golova.

Uz to Zvijezda je tim koji je osvojio najviše bodova na gostujućim utakmicama. Igrači Zvijezde ove jeseni su van Gradačca ubilježili četiri pobjede, tri remija te su samo jednom poraženi i to u Sarajevu na stadionu Otoka.

Na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu Zvijezda je šest puta upisala pobjedu i jedan poraz. Tri boda iz Gradačca odnijela je ekipa Orašja u 9. kolu.

Najbolji strijelac ekipe je Cvijanović Obren koji je postigao šest pogodaka, zatim slijede Guzina Gedeon sa pet, Ivanovski Ivan sa 3, Čivić Muharem i Kokot Zoran sa dva gola, dok su još po jedan zgoditak postigli Adžem Muamer i Kapetan Armin.

Najstandardniji igrač NK Zvijezda u jesenjem dijelu prvenstva je vratar Prljača Emir, koji je odigrao svih 15 utakmica, te je samo tri puta bio savladan od strane protivničkih igrača.

U dresu NK Zvijezda ove jeseni nastupali su još: Čivić Muharem (1260 minuta - 14 utakmica), Kapetan Armin (1242 minuta - 14 utakmica), Đekić Nemanja (1216 minuta - 14 utakmica), Cvijanović Obren (1215 minuta - 15 utakmica), Devedžić Anis (1131 minuta - 13 utakmica), Brčkalić Enes (1080 minuta - 14 utakmica), Adžem Muamer (1055 minuta - 12 utakmica), Guzina Gedeon (1031 minuta - 13 utakmica),  Huseinspahić Dženis (909 minuta - 12 utakmica), Hevešević Himzo (695 minuta - 14 utakmica), Damjanović Dario (689 minuta - 8 utakmica), Ivanovcki Ivan (659 minuta - 13 utakmica), Delić Arnel (558 minuta - 13 utakmica), Kokot Zoran (437 minuta - 10 utakmica), Osmić Melvin (282 minuta - 8 utakmica), Purić Dario (48 minuta - 2 utakmice), Unkić Anes (8 minuta - 1 utakmica) i Milanović Ognjen (1 minuta - 1 utakmica)

Ekipu NK "Zvijezda" sa klupe vodi nekadašnji A reprezentativac Bosne i Hercegovine Šabić Nermin.