Vijesti

FK Sarajevo prvak turnira NS Federacije BiH za pretpionire

U Sarajevu je 07/08.06.2018. godine, na terenima sa umjestnom travom stadiona "Asim Ferhatović-Hase, održan osmi po redu turnir u organizaciji NS Federacije BiH za pretpionirske prvake 10 kantonalnih/županijskih saveza.

Na turniru je učestvovalo 10 ekipa - prvaka kantonalnih/županijskih takmičenja u pretpionirskoj konkurenciji i oko 200 mladih nogometaša, što je predstavljalo istinsku reviju omladinskog nogometa.

Finalna utkmica bila je repriza finala iz 2017. godine. Ponovo su se u finalu sastali FK Sarajevo i FK Rudar. Kao i prethodne godine, FK Sarajevo je slavio rezultatom 2:0 i ponio titulu najuspješnije pionirske selekcije u Federaciji Bosne i Hercegovine.

Oba gola u finalu postigao je Lamadžema Kenan, koji je sa šest postignutih golova ponio epitet najboljeg golgetera turnira.

U utakmici za treće mjesto sastali su se drugoplasirane ekipe u grupama FK Velež i NK Široki Brijeg. Nakon što je regularni tok susreta završen rezultatom 0:0 pristupilo se izvođenju udaraca sa bijele tačke nakon kojih je tim iz Mostara bio uspješniji i tako osvojio treće mjesto na turniru.

Za najboljeg vratara turnira, proglašen je Kopilaš Robert iz NK Široki Brijeg koji je turnir završio bez primljenog zgoditka.

Žiri sastavljen od svih trenera svake ekipe za najboljeg igrača turnira proglasio je Smolo Rijada iz FK Rudar Kakanj.

Nogometni savez Federacije BiH čestita svim klubovima na uspješnom učešću na turniru te svim ostvarenim rezultatima u protekloj takmičarskoj sezoni.