Vijesti

ŽNK Inter Posušje u debitantskoj sezoni jesenji prvak

Ženski nogometni klub Inter iz Posušja kao novoformirani klub prije početka takmičarske sezone 2018/2019 prijavio se za takmičenje u Drugoj ženskoj ligi Federacije BiH.

U svojoj prvoj takmičarskoj sezoni nogometašice Intera su pokazale zavidan kvalitet, te osvojile prvo mjesto nakon prvog dijela sezone Druge ženske lige Federacije BiH.

U šest odigranih utakmica, ŽNK Inter ostvario je skor od tri pobjede, dva neriješena rezultata i jednim porazom osvojivši 11 bodova.

Isti skor te isti broj bodova ostvarile su nogometašice ŽNK Brotnjo, ali je ŽNK Inter u međusobnom omjeru uspješniji tim od nogometašica iz Čitluka. U prvoj odigranoj utakmici prvog dijela prvenstva Inter je slavio rezultatom 3:0, dok je druga utakmica završena 3:3.

Nogometašice Intera su postigle 17 golova, što je 2,8 gola po utakmici, čime su najefikasiniji tim Druge ženske lige FBiH. U prosjeku su nogometašice iz Posušja postizale pogodak svake 32 minute, a najviše golova je postignuto u periodima od 21. do 30. i 41. do 50. minute utakmice.

Uz ŽNK Troglav Livno, nogometašice ŽNK Inter su najmlađe u ligi sa prosjekom godina od 16,2. Prosjek godina igračica ŽNK Troglav je 15,1.

Utakmice ŽNK Inter su najposjećenije u ligi. Na tri domaće utakmice na stadionu Mokrom Docu prisustvovalo je 120 gledalaca, što je solidan prosjek kada je u pitanju takmičenje Druge ženske lige.

Na listi strijelaca Druge ženske lige FBiH vodeće tri igračice su iz ŽNK Inter. Galić Matea postigla je 6 golova, Marić Petra 5, a Senjak Martina 4 gola, koliko ima i Brzović Matea iz ŽNK Troglav.

Za ŽNK Inter ove jeseni su nastupali: Marić Petra (538 minuta - 6 utakmica), Čutura Iva (537 minuta - 6 utakmica), Čutura Anica (534 minute - 6 utakmica), Senjak Martina (531 minuta - 6 utakmica), Galić Matea (527 minuta - 6 utakmica), Perić Josipa (507 minuta - 6 utakmica), Maras Kristina (505 minuta - 6 utakmica), Prljević Anamarija (478 minuta - 6 utakmica) Landeka Antonija (445 minuta - 5 utakmica), Landeka Anamarija (388 minuta - 5 utakmica), Landeka Marta (345 minuta - 4 utakmice), Širić Antonela (142 minute - 4 utakmice), Bakula Iva (79 minuta - 4 utakmice), Soldo Antonija (75 minuta - 2 utakmice), Galić Karla (67 minuta - 3 utakmice), Ćesić Ana-Marija (65 minuta - 4 utakmice), Bošnjak Valentina (53 minute - 6 utakmica), Martić Petra (52 minute - 1 utakmica), Pišković Karla (21 minuta - 2 utakmice), Oreč Tea (10 minuta - 1 utakmica), Miloš Petra (3 minute - 1 utakmica).