Vijesti

ŽNK Široki Brijeg prvi dio sezone završio sa stoprocentnim učinkom

Jesenji dio prvenstva Prve ženske lige Federacije BiH protekao je u znaku ženskog nogometnog kluba Široki Brijeg.

U takmičenju Prve ženske lige FBiH nakon sedam odigranih kola u prvom dijelu sezone prvo mjesto zauzima ŽNK Široki Brijeg sa učinkom od svih sedam pobjeda i 21 osvojenim bodom.

Igračice Širokog Brijega ove jeseni ostvarili su učinak od 51 datog pogotka i sa svega 3 primljena gola čime su najefikasnije ekipa prvenstva.

U prosjeku, nogometašice jesenjeg prvaka pogodak su postizale svakih 12,4 minute, a postizano je 7,30 golova po utakmici od čega je najviše zgoditaka postignuto u periodu od 61. do 70. minute.   Najveću pobjedu, Široki Brijeg je ostvario u 5. kolu, kada su u Tuzli savladale ŽNK Sloboda rezultatom 15:0.

Utakmice Širokog Brijega u prvom dijelu sezone posmatralo je 150 gledatelja. Najveći broj gledatelja na utakmici imao je SFK Libero čije je utakmice posmatralo 310 gledatelja.

Najbolja golgeterka ekipe je Bagarić Branka, koja je u sedam odigranih kola postigla 17 golova i druga je na ukupnoj listi strijelaca iza Ermine Abdaković koja je postigla 19 pogodaka.

Trener ŽNK Širokog brijega koristio je 21 igračicu na sedam utakmica u jesenjem dijelu sezone.

Glavota Slavica i Musa Josipa odigrale su svih 630 minuta za Široki Brijeg u prvom dijelu sezone, a pored njih još su nastupale: Radoš Josipa (599 minuta - 7 utakmica), Marušić Matea (590 minuta - 7 utakmica), Radoš Marija (575 minuta - 7 utakmica), Bagarić Branka (572 minute - 7 utakmica), Vuletić Martina (505 minuta - 6 utakmica), Čerkez Nikolina (500 minuta - 7 utakmica), Mikulić Ivana (469 minuta - 6 utakmica), Čepo Lea (443 minute - 6 utakmica), Šaravanja Ana (397 minuta - 5 utakmica), Grgić  Ivana (360 minuta - 4 utakmice), Ćuk Gabrijela (236 minuta - 4 utakmice), Pranjić Magdalena (133 minute - 4 utakmice), Hrkać Ana-Marija (69 minuta - 3 utakmice), Ljubić Barbara (68 minuta - 2 utakmice), Boban Iva Matea (56 minuta - 1 utakmica), Buhač Ana (50 minuta - 2 utakmica), Ćužić Petra (32 minute - 1 utakmica), Lovrić Lucija (19 minuta - 1 utakmica), Čuljak Marija (15 minuta - 1 utakmica).