Vijesti

Kadeti Olimpika na 11 utakmica ostvarili isto toliko pobjeda

U jesenjem dijelu takmičenja Omladinske lige Bosne i Hercegovine grupa A za kadete najviše znanja i uspjeha pokazao je FK Olimpik iz Sarajeva.

Na 11 odigranih utakmica kadeti Olimpika ostvarili su isto toliko pobjeda sa 33 osvojena boda i gol razlikom 40 postignutih i 6 primljenih pogodaka što ih čini najefikasnijom ekipom prvenstva.

Kadeti Olimpika na šest utakmica su uspjeli sačuvati svoju mrežu, a najubjedljivija pobjeda ostvarena je u drugom kolu kada je savladana ekipa FK Goražde rezultatom 9:0.

U prosjeku, postignuto je 3,64 gola po utakmici, odnosno jedan gol svake 22 minute. Od 40 postignutih, 18 golova postignuto je u prvom poluvremenu, a 22 u drugom.

Prvi strijelac ekipe je Halilagić Erdan sa 10 postignutih golova, a slijede ga sulejmanović Elmedin sa 7, te Tabaković Aid i Zornić Samed sa 4 postignuta gola.

Prvoplasirani na listi strijelaca Omladinske lige BiH grupa A za kadete je Kovačević Đorđe iz FK Slavija koji je postigao 11 golova.

Kadetski tim FK Olimpik u jesenjem dijelu sezone vodio je Derviši Admir, koji je koristio 28 igrača na 11 utakmica. Najviše nastupa upisali su Hiseni Ismar (829 minuta) i Mućaj Ardonis (791 minut).

Pored pomenutih, za kadete Olimpika još su igrali: Šehović Edis (771 minut - 10 utakmica), Mujezinović Deen (651 minut - 11 utakmica), Rašidović Faris (642 minute - 10 utakmica), Halilagić Erdan (639 minuta - 9 utakmica), Tabaković Aid (620 minuta - 11 utakmica), Zornić Samed (597 minuta - 10 utakmica), Šuntić Benjamin (591 minuta - 9 utakmica), Sulejmanović Elmedin (591 minuta - 9 utakmica), Nezić Tarik (505 minuta - 11 utakmica), Hanić Zinedin (473 minute - 10 utakmica), Hodžić Ajdin (464 minute - 9 utakmica), Keško Aldin (431 minut - 7 utakmica), Hajradinović Lejs (315 minuta - 7 utakmica), Ragipović Nidal (217 minuta - 5 utakmica), Stanić Petar (110 minuta - 2 utakmice), Čučuković Ernad (109 minuta - 4 utakmice), Muratović Anel (97 minuta - 4 utakmice), Redžović Aldin (74 minute - 3 utakmice), Maslo Rijad (60 minuta - 3 utakmice), Vusljanin Alem (40 minuta - 1 utakmica), Granulo Irvin (29 minuta - 1 utakmica), Dizdarević Muhamed (24 minute - 1 utakmica), Rahimić Amar (24 minute - 1 utakmica), Selimović Bakir (24 minute - 1 utakmica), Tabaković Kerim (13 minuta - 1 utakmica), Rogo Belmin (11 minuta - 1 utakmica).