Vijesti

NK Vitez superioran u Omladinskoj ligi BiH B za juniore

Jesenji dio sezone u Omladinskoj ligi BiH grupa B za juniore protekao je u znaku Nogometnog kluba Vitez.

Prošlogodišnji član Omladinske Premijer lige BiH za juniore NK Vitez, dominirao je u jesenjem dijelu takmičarske sezone 2018/2019 u Omladinskoj ligi BiH grupa B za juniore.

Juniori Viteza su u devet odigranih utakmica ostvarili isto toliko pobjeda osvojivši maksimalnih 27 bodova sa gol razlikom 33 postignuta i samo dva primljena pogotka.

Jedino su ekipe NK Kiseljak i FK Vitez u 9., odnosno 11. kolu uspjeli zatresti mrešu juniora NK Vitez, a najubjedljivija pobjeda ostvarena jew u 1. kolu protiv NK Novi Travnik kada je Vitez slavio rezultatom 6:0.

Skoro polovicu golova za NK Vitez, tačnije 15 golova, postigao je Jelović Filip te je isprad Relotić Filipa iz NK Žepče prvi strijelac lige. Relotić je postigao 15 golova.

Vidović Marin, odigrao je svih 810 minuta za juniore Viteza te postigao 1 gol. Pored njega za NK Vitez je nastupalo još 18 igrača i to: Bektaš Faris (766 minuta - 9 utakmica), Kolenda Dražen (753 minute - 9 utakmica), Jelović Filip (750 minuta - 9 utakmica - 15 golova), Mlakić Antonio (687 minuta - 9 utakmica - 4 gola), Tirić Ibrahim (642 minute - 8 utakmica - 1 gol), Vujević Ante (629 minuta - 8 utakmica - 2 gola), Perić Filip (599 minuta - 9 utakmica - 2 gola), Đotlo Vedran (569 minuta - 9 utakmica), Josipović Marko (554 minute - 7 utakmica - 1 gol), Maros Toni (495 minuta - 6 utakmica), Babić Luka (478 minuta - 6 utakmica - 3 gola), Zukan Belmin (299 minuta - 9 utakmica), Kafadar Gabrijel (180 minuta - 5 utakmica), Čeko Antonio (172 minute - 5 utakmica - 1 gol), Hrustić Aladin (135 minuta - 5 utakmica), Hidić Galib (102 minute - 3 utakmice - 3 gola), Trogrlić Ante (80 minuta - 2 utakmice), Jukić Ivo (19 minuta  - 1 utakmica).