Vijesti

Kadeti Veleža bez poraza u prvom dijelu sezone

Kadetska ekipa fudbalskog kluba Velež jesenji dio polusezone u Omladinskoj ligi BiH grupa Jug završila je na prvom mjestu sa bodom prednosti u odnosu na HNK Tomislav iz Tomislavgrada.

Na 10 odigranih utakmica kadeti Veleža ostvarili sudevet pobjeda i jedan neriješen rezultat osvojivši 28 bodova sa gol razlikom 36/4, te su ekipa koja je postigla najviše a primila najmanje golova u ligi.

HNK Tomislav iz Tomislavgrada upisala je jedan poraz i imaju bod manje od vodećeg Veleža. Za očekivati je da će ova dva tima u proljetnom dijelu sezone biti glavni konkurenti za osvajanje prvog mjesta.

U 5. kolu ostvarena je najveća pobjeda, kada je pobijeđena ekipa HNK Stolac rezultatom 7:0. FK Leotar jedina je ekipa koju kadeti Veleža nisu uspjeli savladati. Susret u 6. kolu završen je rezultatom 0:0.

Bašić Bakir (FK Velež) i Čevra Ensar (HNK Čapljina) dijele prvo mjesto na listi strijelaca Omladinske lige BiH grupa "Jug". Oba igrača su postigla po 7 golova.

Za FK Velež ove jeseni golove su još postizali Džinović Dino (5), Pirija Mehmed (4), Hošo Tarik i Mašić Zinetin (3), Habibija Azem, Rokić Ermin i Salčin Kenan (2) te Bešo Demir i Kodro Amar (1).

Za kadete Veleža ove jesenije nastupalo 25 igrača i to: Dizdarević Benjamin (720 minuta - 9 utakmica), Bašić Bakir (699 minuta - 9 utakmica), Kodro Tarik (691 minuta - 9 utakmica), Pirija Mehmed (661 minuta - 9 utakmica), Bešo Demir (622 minute - 9 utakmica), Džinović Dino (556 minuta - 8 utakmica), Habibija Azem (508 minuta - 8 utakmica), Hošo Tarik (487 minuta - 8 utakmica), Salčin Kenan (419 minuta - 7 utakmica), Beća Enis (410 minuta - 9 utakmica), Trebović Samir (381 minuta - 5 utakmica), Husović Tarik (369 minuta - 6 utakmica), Rokić Ermin (339 minuta - 7 utakmica), Mašić Zinedin (290 minuta - 4 utakmice), Gosto Nermin (205 minuta - 8 utakmica), Kodro Amar (143 minute - 4 utakmice), Salčin Aldin (126 minuta - 5 utakmica), Krilić Dino (89 minuta - 6 utakmica), Haljković Saud (72 minute - 2 utakmice), Bajramović Dino (61 minuta - 4 utakmice), Maksumić Edis (38 minuta - 2 utakmice), Hebib Adi (31 minuta - 2 utakmice), Habul Bakir (20 minuta - 1 utakmica), Tipura Dino (16 minuta - 1 utakmica), Kazazić Anis (11 minuta - 1 utakmica).

Kadete FK Velež sa klupe su predvodili Remetić Igor i Kalajdžić Avdo.