Vijesti

ŽNK Brotnjo prvak Druge ženske lige FBiH

Takmičenje Druge ženske lige Federacije BiH bilo je neizvjesno do zadnjeg kola kada su se sastale dvije prvoplasirane ekipe ŽNK Brotnjo i ŽNK Inter.

U odlučujućoj utakmici nogometašice Brotnja su slavile rezultatom 2:0, te sa 24 osvojena boda postale prvakinje Druge ženske lige Federacije BiH za takmičarsku sezonu 2018/2019.

U 12 odigranih utakmica ŽNK Brotnjo je ostvario skor od 7 pobjeda, dva poraza i tri neriješena rezultata. Dva poraza su pretpljena u 3. i 9. kolu i to upravo od ekipe ŽNK Inter.

Od 25 postignutih golova za ekipu Brotnja, sedam zgoditaka je postigla Bošković Martina, koja je i druga golgeterka prvenstva iza Galić Matee iz ŽNK Inter.

Za ŽNK Brotnjo u takmičarskoj sezoni 2018/2019 su nastupali:

Barbarić Nikolina (12 utakmica - 1055 minuta), Doko Marija (12 utakmica 1039 minuta - 2 gola), Krasić Gabrijela (11 utakmica - 990 minuta - 2 gola), Barbarić Klaudija (11 utakmica - 957 minuta), Bevanda Martina (12 utakmica - 879 minuta), Puljić Rahaela (11 utakmica - 769 minuta), Hrkać Ivana (8 utakmica - 635 minuta - 1 gol), Dugandžić Petra (12 utakmica - 621 minuta), Miletić Nika (10 utakmica - 605 minuta - 2 gola), Soldo Nikolina (9 utakmica - 585 minuta - 1 gol), Barbarić Ivona (6 utakmica - 540 minuta), Cvitković Ivana (9 utakmica - 538 minuta - 4 gola), Bošković Martina (6 utakmica - 507 minuta - 7 golova), Petrušić Paula (5 utakmica - 436 minuta), Barbarić Silvia (5 utakmica - 429 minuta), Mandžo Vesna (9 utakmica - 398 minuta - 5 golova), Skoko Pamela (6 utakmica - 314 minuta), Čolaković Huma (4 utakmice - 257 minuta), Pehar Tea (1 utakmica - 90 minuta), Zekušić Silvana (6 utakmica - 66 minuta), Vištica Melani (2 utakmice - 63 minute), Kolobarić Anđela (1 utakmica - 52 minute), Miličević Božana (4 utakmice - 40 minuta), Primorac Elena (1 utakmica - 26 minuta), Marković Klara (1 utakmica - 9 minuta) i Zubac Ana (1 utakmica - 1 minuta).

Ekipu Brotnja sa klupe je predvodio Ćavar Josip.