Vijesti

NK Gošk Gabela jedini klub bez poraza u prvom dijelu sezone

Nogometni klub Gošk Gabela zimsku pauzu u m:tel Prvoj ligi Federacije BiH provest će na prvom mjestu.

Nakon 15 odigranih kola Gošk je osvojio 33 boda, koliko je osvojio i drugoplasirani FK Igman Konjic, ali sa boljom gol razlikom. Oba tima su također primila po devet golova, s tim što je tim iz Gabele postigao 26 golova, a tim iz Konjica 21 gol.

U 15 odigranih utakmica NK Gošk je ostvario skor od 9 pobjeda i šest remija, a u prvom dijelu sezone nisu pretrpjeli niti jedan poraz.

NK Gošk je i najuspješniji gostujući tim. U osam utakmica, koliko su odigrali van Gabele, 4 puta su upisali tri boda isto toliko odigrali neriješenih utakmica. Na stadionu "Perica Pero Pavlović" odigrali su sedam utakmica i sa dva remija i pet pobjeda su na četvrtom mjestu tabele "domaćin".

Najuvjerljivija pobjeda upisana je u 8. kolu m:tel Prve lige FBiH kada su na svom terenu savladali OFK Gradinu rezultatom 6:1.

Prvi klupski strijelac je Haračić Dženan, koji je u 14 odigranih utakmica postigao 6 zgoditaka što ga svrstava na treće mjesto ukupne liste strijelaca.

NK Gošk Gabela sa klupe je predvodio Ivan Bubalo koji je u prvom dijelu takmičarske sezone u m:tel Prvoj ligi FBiH računao na 19 igrača i to: Bobić Adnan (1350 minuta), Tipurić Toni (1133 minuta), Bošković Blaž (1109 minuta - 4 gola), Ramljak Mateo (1109 minuta - 1 gol), Glibo Dražan (1094 minuta - 1 gol), Rizvanović Haris (1066 minuta), Haračić Dženan (1053 minuta - 6 golova), Peko Ivan (987 minuta), Šunjić Nikola (920 minuta), Šantić Josip (874 minuta - 4 gola), Hasanović Ahmed (822 minute - 2 gola), Vulić Srđan (802 minute - 1 gol), Matova Romario (793 minute), Jusufbašić Sabahudin (631 minuta - 3 gola), Jazvin Salko (296 minuta - 1 gol), Hajdarević Nermin (244 minuta - 1 gol), Baltić Marko (226 minuta), Domgjonaj Leonardo (223 minuta) i Bošnjak Miljenko (180 minuta). U zapinicima sa utakmica još su se našli Beća Enis, Jurković Pavo, Milović Matko i Šutalo Mirko ali nisu dobivali priliku za igru.

U Kup natjecanju Bosne i Hercegovine NK Gošk je igrao utakmicu 1/16 finala kada su poraženi od ekipe FK Ljubić.