Vijesti

Jesen m:tel Prve lige FBiH u znaku NK Gošk Gabela

Nogometni klub Gošk iz Gabele prvi dio takmičarske sezone 2022/2023 završio je na prvom mjestu sa 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani NK Zvijezda Gradačac.

U 15 odigranih utakmica igrači Goška su ostvarili učinak od 14 pobjeda i samo jednog poraza uz gol razliku 34 postignuta i pet primljenih pogodaka sa 42 osvojena boda.

Tim iz Gabele je ujedno i tim koji je postigao najviše pogodaka a ujedno i ekipa sa najboljom odbranom.

U dosadašnjih 15 odigranih kola niti jedna ekipa nije uspjela postići više od jednog gola protiv NK Gošk, a jedina ekipa koja je slavila protiv jesenjeg prvaka je NK Stupčanica u 5. kolu.

Deset utakmica je vratar Goška svoju mrežu sačuvao netaknutom, a najveća pobjeda ostvarena je u 15. kolu protiv FK Rudar Kakanj.

NK Gošk je najuspješniji klub i na tablici domaćin i gost. Na domaćem terenu upisane su sve pobjede sa 20 postignutih i dva primljena pogotka, dok su van Gabele igrači Goška upisali sedam pobjeda i jedan poraz uz gol razliku 14:3.

Na tablici "fair-play" NK Gošk zauzima 3. mjesto sa prosjekom 7,8 bodova sa 36 žutih kartona i bez ijednog isključenja.

Prosjek godina starosti u ekipi NK Gošk je 23,8, a jedino FK Budućnost iz Banovića ima nešto stariju ekipu od jesenjeg prvaka.

Utakmice Goška je u sedam odigranih domaćih utakmica gledalo 1.850 gledalaca, a najviše gledalaca bilo je na utakmici 6. kola protiv NK Jedinstvo iz Bihaća.

Najbolji strijelac ekipe je Šero Nihad sa devet postignutih zgoditaka, dok je drugi strijelac ekipe Hasukić Esmir sa pet postignutih zgoditaka.

Nogometaše Goška je sa klupe je predvodio Ćorić Denis sa pomoćnicima Raguž Tomislavom i Pudar Veliborom.

Ove jeseni za NK Gošk je nastupalo 20 igrača, a najviše minuta na terenu za ekipu iz Gabele sakupio je vratar Bobić Adnan koji je odigrao 1333 minute.