Vijesti

NK "Zvijezda" - Reprezentacija Prve lige FBiH 2:2

Povodom obilježavanja 90 godina postojanja NK "Zvijezda", u Gradačcu je odigrana revijalna utakmica između NK "Zvijezda" i Reprezentacije Prve lige Federacije BiH, koja je završena neriješenim rezultatom 2:2.

Reprezentacija Prve lige FBiH, sastavljena od igrača iz klubova Prve lige FBiH povela je u 59. minuti. Strijelac za 0:1 bio je Jasmin Mujkić. Ipak, samo minutu kasnije Zvijezda stiže do izjednačenja preko Jasmina Bogdanovića.

Prvoligaši u 75. minuti preko Muhameda Mujića ponovo dolaze u vodstvo u 75. minuti. Konačan rezultat utakmice postavlja Tamaš Takač u 86. minuti.

Prije početka utakmice predsjednik Nogometnog saveza Federacije BiH Mato Jozić, predsjedniku NK "Zvijezda" uručio je prigodan poklon povodom obilježavanja 90. godišnjice kluba, sa loptom potpisanom od strane svih reprezentativaca.

Također, uručene su nagrade za najbolje igrače Prve lige FBiH za mjesec septembar i oktobar.

Nagradu najboljem igraču mjeseca septembra, prema anketi NS FBiH, Jasminu Jaranaviću uručio je član Izvršnog odbora Hamdo Spahić.

Kemalu Ćesi najboljem igraču Prve lige FBiH za mjesec septembar nagradu je uručio Generalni sekretar NS FBiH, Eldin Baković.

Za najboljeg igrača revijalne utakmice proglašen je Anel Dedić iz Reprezentacije Prve lige FBiH, kojem je pehar i diplomu uručio dopredsjednik NS FBiH Irfan Durić.

NK "ZVIJEZDA" - REPREZENTACIJA PRVE LIGE FBiH 2:2

Stadion Banja Ilidža. Glavni sudija: Mustafa Osmanović. Asistenti: Edis Zukić i  Zlatan Bečirović. Delegat: Jasmin Mujadinović.

Strijelci: 0:1 Mujkić (59), 1:1 Bogdanović (60), 1:2 Mujić (75), 2:2 Takač (86). Žuti karton: Mašić (Zvijezda). Crveni karton: Bogdanović (Zvijezda- drugi žuti).

NK ZVIJEZDA: Nikola Mirković, Jasmin Moranjkić, Ilija Ristanić, Ivan Jakovljević, Dalibor Pandža, Mirza Džafić, Omer Jahić, Almir Halilović, Jasmin Bogdanović, Eldin Mašić, Srđan Savić. Još su igrali: Nikola Kovačević, Rusmir Jusić, Slobodan Milanović, Tamaš Takač, Eldin Fačić, Armin Delić. Trener: Zoran Kuntić.

REPREZENTACIJA PRVE LIGE FBiH: Mirza Hamzabegović, Ivo Zlatić, Aleksandar Pantić, Renato Gojković, Ivan Raič, Ahmet Trejić, Jasmin Jaranović, Josip Šantić, Anel Dedić, Haris Dilaver, Jasmin Mujkić. Još su igrali: Ivan Tirić, Amer Drljević, Emir Redžić, Kemal Ćesa, Elvedin Nebić, Muhamed Mujić, Belmin Kobilica, Edin Bebanić, Adi Amar Fočić. Treneri: Valentin Plavčić i Nusret Muslimović.